استاندار سمنان:

کمیته واکسیناسیون برای پوشش حداکثری فعال شود

کمیته واکسیناسیون برای پوشش حداکثری فعال شود

به گزارش سلامت ایرنا- استاندار سمنان با تاکید بر ضرورت افزایش پوشش واکسیناسیون عمومی اظهار داشت: کمیته واکسیناسیون کرونا در این استان بمنظور پوشش حداکثری شهروندان مقابل ویروس فعال شود.


به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا، سیدمحمدرضا هاشمی روز شنبه در نشست ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان در سالن یادگار امام(ره) استانداری اضافه کرد: کمیته واکسیناسیون کرونا در استان تشکیل و جلسات با حضور مسئولان مرتبط برگزار می شود تا بحث واکسیناسیون در سطح استان بصورت ویژه پیگیری شود.
وی با تاکید بر این که اولویت در استان سمنان افزایش پوشش واکسیناسیون مقابل کرونا است، بیان کرد: در واکسیناسیون کرونا در زمینه آموزش و پرورش باید با اقدامات جدی، به بالای ۹۵ درصد و در نهایت ۱۰۰ درصد واکسیناسیون دانش آموزان و معلمان دست یابیم.
استاندار سمنان افزود: در جامعه کارگری استان نیز باید تشویق به تزریق واکسن و همین طور آگاهی بخشی در این خصوص با اقدامات جدی در دستور کار قرار گیرد و مرکز تزریق واکسناسیون سیار در ورودی شهرک های صنعتی مستقر شود.
وی با اشاره به این که اگر نیاز وجود داشت و برمبنای تقاضا، مراکز تجمیعی واکسیناسیون در سطح شهرها جابجا شود، بیان کرد: استان سمنان باید در بحث پوشش واکسیناسیون و رسیدن به ایمنی تعدادی از استانهای برتر کشور باشد.
روند کاهشی کرونا در استان سمنان
استاندار سمنان با اعلان اینکه روند مبتلاشدن و سرایت کرونا در استان بواسطه اقدامات صورت گرفته، کاهشی و رو به نزول است اشاره کرد: برمبنای آمار و اطلاعات ثبت شده، طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۹ بیمار مثبت مبتلای قطعی به کرونا در استان سمنان شناسایی شدند که از این تعداد ۷۸ نفر سرپایی و ۲۴ نفر بستری در بیمارستان ها هستند.
وی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته با وجود شناسایی ۸۹ مبتلای قطعی به کرونا در استان و بستری ۲۴ بیمار بر روی تخت های مراکز درمانی، ۳۳ نفر نیز بهبود یافتند و ترخیص شدند که نشان از رسیدگی های مطلوب درمانی در سطح مراکز درمانی استان دارد.
هاشمی اظهار داشت: در مجموع بیمارستان های استان سمنان ۳۳ نفر از بیماران مبتلای قطعی به کرونا، در بخش مراقبت های ویژه، آی سی یو، بستری هستند و با اقدامات صورت گرفته، آمار بیماران ابتلای قطعی و مثبت کرونا در استان در هفته گذشته نسبت به هفته پیش از آن، نصف شد.
در استان سمنان حالا دامغان تنها شهرستان با وضعیت رنگ بندی قرمز کرونائی است و سمنان، شاهرود و گرمسار در وضعیت رنگ بندی کرونائی نارنجی و بقیه شهرستانها در وضعیت رنگ بندی زرد قرار دارند.
پوشش نوبت اول واکسیناسیون کرونا در استان سمنان حالا در جمعیت بالای ۱۲ سال برمبنای سامانه سیب ۸۶.۶ درصد و پوشش نوبت دوم واکسیناسیون کرونا در جمعیت بالای ۱۲ سال به ۷۰.۴ درصد رسیده است.
میانگین رعایت پروتکل ها در استفاده از ماسک برمبنای نمونه گیری که صورت گرفته، در کل استان سمنان ۸۳ درصد است.


منبع:

1400/08/23
10:07:23
5.0 / 5
735
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
سلامت