وزارت بهداشت:

هنوز وارد خیز ششم سراسری کرونا نشده ایم

هنوز وارد خیز ششم سراسری کرونا نشده ایم

سلامت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام نمود که هنوز وارد خیز ششم سراسری کرونا نشده ایم و ضمن آنکه روند بستری در استانهای کشور پایدار یا کاهشی است.


به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا از وبدا، روند بستری در بیشتر استانهای کشور از ۹۰ روز حاکی از آنست که حالا روند بستری در استانهای کشور پایدار یا کاهشی است. فقط استان کرمان در هفت روز گذشته افزایش موارد بستری را نسبت به هفته قبل تجربه نمود همین طور روند پذیرش بیماران سرپایی هم پایدار می باشد.
به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا، خیز پنجم و مرگبار کرونا از شروع تیر ماه در کشور شروع شد و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هشتم مهرماه از عبور این خیز در کشور آگاهی داد.
در این خیز در ۲۸ مرداد و هفتم مهر ماه به ترتیب شمار مرگ و میر ناشی از کرونا از یکصد و ۱۲۰ هزار نفر عبور کرده و رکورد فوت روزانه کرونا بارها شکسته شد و روز دوم شهریور ماه با ۷۰۹ مورد مرگ روزانه به بالاترین تعداد مرگ و میر از شروع شیوع ویروس کرونا (اسفند ۹۸) در کشور رسید.
اما طی هفته های اخیر به مدد رویکرد دولت سیزدهم در مهار کرونا که با افزایش واردات واکسن و تسریع واکسیناسیون همراه شد، مرگ و میر ناشی از کووید۱۹ روندی نزولی گرفت و بعد از گذشت حدود ۴۰ روز از عبور خیز پنجم، به رقم ۱۱۲ نفر رسید.
بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز یکشنبه ۲۵ مهر ماه اظهار داشت: هنوز بابت کرونا و پیک ششم آسوده خاطر نیستیم و باید درحالت آماده باش بمانیم و امیدوار هستم با انجام واکسیناسیون سراسری در ماه های آینده، در وضعیت بهتری قرار بگیریم.
امروز جمعه ۲۱ آبان ماه نیز مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از فوت ۱۰۹ نفر در طول ۲۴ ساعت گذشته آگاهی داد.
تا کنون ۵۵ میلیون و ۵۱۱ هزار و ۱۲۸ نفر دُز اول، ۴۱ میلیون و ۶۵۰ هزار و ۲۳۷ نفر دُز دوم و ۳۹۸ هزار و ۸۸۱ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۹۷ میلیون و ۵۶۰ هزار و ۲۴۶ دُز رسید.

منبع:

1400/08/22
11:15:38
5.0 / 5
684
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
سلامت