واکسیناسیون دز اول کرونا در مجموعه علوم پزشکی سمنان به ۸۱ و هشت دهم درصد رسید

واکسیناسیون دز اول کرونا در مجموعه علوم پزشکی سمنان به ۸۱ و هشت دهم درصد رسید

ایرنا- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان اظهار داشت: 81.8 درصد افراد بالای 12 سال تحت پوشش این دانشگاه دز اول و 45.3 درصد دز دوم واکسن کرونا را دریافت نمودند.


جعفر جندقی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: تعداد افراد بالای ۱۲ سال تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی در ۶ شهرستان استان سمنان، ۳۵۹ هزار و ۵۷۰ نفر است که از این تعداد، ۲۹۳ هزار و ۹۵۰ نفر دز اول و ۱۶۲ هزار و ۷۷۰ نفر دز دوم را دریافت نمودند.
وی اضافه کرد: در مجموع ۴۵۷ هزار و ۱۸۱ دز واکسن تا کنون در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان تزریق شده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان اظهار داشت: حالا دز سوم واکسن کرونا برای کادر درمان درحال تزریق است و سایر جوامع هدف نیز بعد از گذشت ۶ ماه از تزریق دز دوم واکسن، دز سوم را دریافت می کنند.
جندقی با اشاره به اصرار برخی شهروندان برای تزریق واکسن کرونا با نام و برند مدنظرشان، بیان کرد: بهترین واکسن کرونا نخستین واکسنی است که در دسترس قرار دارد و افرادی که هنوز واکسینه نشده اند، معطل نکنند و هرچه سریعتر نسبت به تزریق واکسن اقدام نمایند.
وی با اشاره به برخی اطلاعات نادرست در فضای مجازی اضافه کرد: شایعاتی که در خصوص عوارض واکسن یا بی اثر بودن آن در فضای مجازی منتشر می شود حقیقت ندارد و کاهش آمار فوتی های ناشی از کرونا گواه اثربخشی قابل توجه واکسن در وخامت بیماری است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان اظهار داشت: ۹۰ درصد جان باختگان فعلی کرونا افرادی هستند که در برابر کرونا واکسینه نشده اند پس لازم است همه مردم نسبت به تزریق واکسن کرونا اهتمام داشته باشند.
در رنگ بندی کرونائی استان سمنان شهرستان های سمنان، شاهرود، گرمسار و دامغان در وضعیت نارنجی، شهرستان های مهدیشهر و سرخه در وضعیت زرد و شهرستان های آرادان و میامی در وضعیت آبی قرار دارند.

1400/07/29
15:20:17
5.0 / 5
590
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت
سلامت