پنجره مهر؛

آخرین وضعیت پروژه درمانی ۷ ساله شهرکرد

آخرین وضعیت پروژه درمانی ۷ ساله شهرکرد

سلامت: بخش الحاقی مرکز آموزشی درمانی هاجر (س) شهرکرد در سال 93 کلنگ زنی شده است که مسئولان این مرکز از افتتاح آن تا دو سال آینده خبر می دهند.


دریافت 47 MB
خبرگزاری مهر- گروه استان ها: کلنگ بخش الحاقی مرکز آموزشی درمانی «هاجر (س)» شهرکرد در سال ۱۳۹۳ بر زمین خورد و عملیات ساخت وساز این طرح با آورده سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل کمک های خیران آغاز شد اما با گذشت چند سال طرح الحاقی به سبب کمبود اعتبار پیشرفت چندانی نداشت.
بر اساس پیش بینی ها برای ساخت بخش الحاقی مرکز آموزشی درمانی «هاجر (س)» شهرکرد بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که رییس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد سال قبل از تعریف ردیف بودجه ملی برای این طرح آگاهی داد.
زیربنای ساختمان این طرح بیش از ۱۶ هزار مترمربع است که در شش طبقه ایجاد می شود.
پرتودرمانی و تصویربرداری، اورژانس، شیمی درمانی، سرم تراپی، CCU، ICU و بخش های جراحی ازجمله بخش های ساختمان الحاقی مرکز آموزشی درمانی «هاجر (س)» شهرکرد است.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تیرماه امسال با اشاره به اجرای این پروژه در قالب ۲۳۰ تخت، اضافه کرد: از این تعداد ۱۰۱ تخت بستری، ۳۰ تخت ای سی یو، ۲۶ تخت سی سی یو، ۴۲ تخت فوریت های اورژانس و ۳۱ تخت سرم تراپی است.
به گفته علی ضامن صالحی فرد برمبنای برآوردهای انجام شده، کل اعتبار موردنیاز برای تجهیز و بهره برداری از این پروژه بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان است.
وی از تخصیص مبلغ ۳۹ میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی به پروژه بخش الحاقی مرکز آموزشی و درمانی هاجر (س) شهرکرد آگاهی داد و پیشرفت فیزیکی این پروژه را ۴۵ درصد اعلام نمود.
در این ویدئو توضیحات دکتر احمد رئیسی رییس مرکز آموزشی درمانی «هاجر (س)» شهرکرد در مورد این پروژه را می بینید.


منبع:

1400/07/08
11:12:39
5.0 / 5
883
تگهای خبر: آموزش , پزشك , پزشكی , جراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
سلامت