بامداد امروز؛

۵ میلیون دوز واکسن وارد شد

۵ میلیون دوز واکسن وارد شد

به گزارش سلامت صبح امروز اول مهر ۱۴۰۰، محموله ۵ میلیون دوزی واکسن کرونا وارد فرودگاه امام خمینی (ره) شد.به گزارش سلامت به نقل از مهر، صبح امروز پنجشنبه اول مهر ۱۴۰۰ هواپیمای حامل محموله ۵ میلیون دوزی واکسن کرونا وارد فرودگاه امام خمینی (ره) شد.
مهرداد جمال ارونقی، معاون فنی گمرک در اینباره اظهار داشت: این محموله شامل ۵ میلیون دوز واکسن سینوفارم چینی است که صبح امروز وارد فرودگاه امام خمینی (ره) شد.
ارونقی اضافه کرد: تشریفات گمرکی ترخیض این محموله پای پرواز انجام و تحویل نمایندگان وزارت بهداشت شد.
وی تصریح کرد: این پنجاه و ششمین محموله از واکسن های کروناست که وارد کشور می شود؛ تا روز گذشته ۶۰ میلیون و ۴۳۰ هزار دوز وارد کشور شده بود که هم اکنون با این محموله، به بیشتر از ۶۵ میلیون دوز می رسد.
ارونقی اظهار داشت: این محموله، سی و سومین محوله واکسن چینی است و تا کنون ۵۵ میلیون و ۷۲۶ هزار دوز واکسن چینی وارد کرده ایم.
وی اظهار داشت: تا خرداد ماه ۲۲ درصد واکسن ها وارد کشور شده بود در مرداد ۲۲ درصد و در شهریور ماه، ۵۶ درصد مابقی وارد شده است.
معاون گمرک ایران افزود: ۸۰ درصد واکسن های وارداتی ظرف این دو ماه وارد کشور شده است؛ محموله های دیگری هم در راهست و در ماه جاری (مهر ماه) حجم زیادی وارد کشور می شود.
وی تصریح کرد: برای هفته بعد، واردات ۱۴ میلیون دوز واکسن های متعارفی که تا کنون وارد کشور می شده، ادامه می یابد؛ همینطور برای واردات واکسن های دیگری چون جانسون اند جانسون و فایزر از مبدأ بلژیک رایزنی هایی صورت گرفته که ۱۰ میلیون دوز خواهد بود.

1400/07/03
18:52:45
5.0 / 5
987
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت
سلامت