رییسی:

واکسیناسیون طبق برنامه زمانبندی سنی اجرا می شود

واکسیناسیون طبق برنامه زمانبندی سنی اجرا می شود

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بر اجرای واکسیناسیون کووید 19 برمبنای زمانبندی سنی تاکید نمود.


به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا از وبدا، علیرضا رئیسی ضمن تکذیب برخی اخبار در شبکه های اجتماعی پیرامون واکسیناسیون در سنین مختلف اضافه کرد: واکسیناسیون کووید ۱۹ درپایگاه ها و مراکز سراسر کشور منحصرا برمبنای زمانبندی سنی انجام شده و هیچگونه تغییری در این روند ایجاد نگردیده است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت از همه هموطنان خواست فقط با مراجعه به سامانه سلامت به آدرس salamat.gov.ir و تکمیل مشخصات خود برمبنای نوبت بندی صورت گرفته به پایگاه ها و مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.
به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته(یکشنبه) اعلام نمود: همه افراد ۴۲ سال به بالا (متولدین ۱۳۵۸ و قبل) در سراسر کشور می توانند با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir زمان و محل دریافت واکسن را بلافاصله خود انتخاب کنند و برای این کار، نیازی به داشتن پرونده بهداشت نیست.
همچنین افراد ۳۲ تا ۴۱ سال (متولدین ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۸) که ساکن استان های آذربایجان غربی، ایلام، بوشهر، خراسان جنوبی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کردستان، کرمان، کرمانشاه، قم و هرمزگان هستند و در پایگاه های بهداشت پرونده سلامت دارند می توانند بوسیله همین سامانه ثبت نام کنند.
همه افرادی که قبلا در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کرده اما به هر علت هنوز واکسن دریافت نکرده اند می توانند باردیگر ثبت نام کنند.
سامانه ثبت نام تزریق واکسن کرونا برای افراد ۴۵ سال به بالا (متولدین ۱۳۵۵ و قبل) ۱۶ شهریور ماه باز شد و روز گذشته حداقل سن ثبت نام و دریافت نوبت واکسن کرونا در کشور سه سال کم شد.
تا کنون ۲۲ میلیون و ۹۴۳ هزار و ۱۴۱ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۲ میلیون و ۱۰۴ هزار و ۲ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۳۵ میلیون و ۴۷ هزار و ۱۴۳ دُز رسید.
جلیل زاده کوهپایه زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز روز گذشته با اشاره به جذب نیروهای داوطلب و همکاریهای بین بخشی برای توسعه و افزایش ساعت کاری مراکز تجمیعی واکسیناسیون، از افزایش ساعت کاری مراکز واکسیناسیون کرونا تا هشت شب آگاهی داد.


1400/06/22
10:43:23
5.0 / 5
833
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
سلامت