کرونا جان 571 نفر دیگر را گرفت

کرونا جان 571 نفر دیگر را گرفت

طی ۲۴ ساعت گذشته  ۵۷۱ نفر دیگر از هموطنان بر اثر بیماری کرونا جان خویش را از دست دادند و مجموع جانباختگان به ۱۰۵ هزار و ۲۸۷ نفر رسید.


به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا از وبدا، از روز گذشته تا امروز (جمعه، ۵ شهریور ۱۴۰۰) و بر مبنای معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۶ هزار و ۲۷۹ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که ۴ هزار و ۷۹۹ نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴ میلیون و۸۶۹ هزار و ۴۱۴ نفر رسید.
خوشبختانه تابحال ۴ میلیون ۸۴ هزار و ۹۹۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.
۷ هزار و ۸۱۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند، تا کنون ۲۸ میلیون و ۴۳۸ هزار و ۱۶۱ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.
تا کنون ۱۷ میلیون و ۸۶۶ هزار و ۴۸۳ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۷ میلیون و ۲۴۸ هزار و ۹۱۸ نفر هم دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۲۵ میلیون و ۱۱۵ هزار و ۴۰۱ دُز رسید.
افراد حائز شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.
در حال حاضر ۳۵۹ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۵۹ شهر در وضعیت نارنجی، ۳۰ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.
به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا، ویروس کرونا طی مرداد ماه تلفات روزانه را چندین بار جابجا کرد و دوم شهریور به رکورد ۷۰۹ نفر مرگ در روز رسید.
ایران حالا در خیز پنجم کرونا که از آغاز تیر ماه از جنوب شروع شد و به مرکز کشور رسید، به سر می برد. تلفات کرونا در کشور ۲۸ مرداد از مرز یکصد هزار نفر عبور کرد. ویروس کرونا اوایل اسفند ۹۸ در ایران شیوع یافت.


منبع:

1400/06/06
09:35:01
5.0 / 5
689
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت
سلامت