گزارش مهر؛

بیمارستان مطالبه تحقق نیافته مردم اندیکا

بیمارستان مطالبه تحقق نیافته مردم اندیکا

به گزارش سلامت پروژه بیمارستان اندیکا مطالبه بر زمین مانده مردم از مسؤلان ذی ربط است که روند راه اندازی آن تا آخر سال جاری در این شهرستان شروع می شود.به گزارش سلامت به نقل از مهر، اغلب مردم شهرستان اندیکا عشایری و روستا نشین هستند و نبود بیمارستان سبب شده از خدمات درمانی محروم باشند؛ همینطور با وجود ویروس کرونا و قرمز شدن شرایط اغلب شهرستان ها نبود بیمارستان در اندیکا سلامت مردم این شهرستان را تهدید می کند.
معضل نبود بیمارستان در اندیکا زمانی خویش را بعنوان مشکل نشان داده است که مادری برای به دنیا آوردن فرزند خود باید مسیر طولانی و پرخطری را با وجود جاده های غیراستاندارد و فاصله زمانی بسیار به علت نبود بیمارستان سپری کند که از این رو جان مادر و فرزند در این شرایط به خطر می افتد.
به نظر می رسد با عنایت به مصوباتی که در زمینه راه اندازی بیمارستان صورت گرفته است، تعلل در روند کلنگ زنی و راه اندازی بیمارستان در اندیکا ضربه جبران ناپذیری را به روند پیگیری سلامت مردم این شهرستان وارد می نماید.
فاصله اندیکا با نخستین بیمارستان ۲۰۰ کیلومتر است
«وحید کاظمی» رئیس فوریت های پزشکی و حوادث جاده ای اندیکا در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: در بعضی از نقاط شهرستان اندیکا فاصله تا نخستین بیمارستان در شهرستان مسجدسلیمان قرار دارد که مسافت آن به صورت تقریبی بالغ بر ۲۰۰ کیلومتر است؛ ازاین رو دسترسی نبودن بیمارستان در بیشتر مواقع سبب شده تا حادثه دیدگان در بیشتر تصادفات به علت خونریزی شدید فوت کنند.
وی اضافه کرد: همینطور نبود آنتن دهی در بعضی مناطق شهرستان اندیکا از دیگر مشکلات فوریت های پزشکی ۱۱۵ این شهرستان در جهت عرضه خدمت مطلوب به مردم اندیکاست.
رئیس فوریت های پزشکی و حوادث جاده ای اندیکا اظهار داشت: راه اندازی و تجهیز یک واحد درمانی بیمارستان در شهرستان اندیکا می تواند خیلی از مشکلات شهروندان را در حوزه درمان رفع کند.
انعقاد تفاهم بیمارستان ۶۴ تخته خوابه
«علیرضا ورناصری» نماینده مردم اندیکا در مجلس به خبرنگار مهر اظهار داشت: بیمارستان مطالبه ای است که جز اولویت برنامه هایم در حوزه سلامت شهروندان اندیکاست که در این راستا پیگیری های مستمری در جهت تحقق این امر مهم انجام شد.
وی با اشاره به اینکه امسال بیمارستان محلی شهرستان راه اندازی خواهد شد، اضافه کرد: اعتبارات در ارتباط با خرید تجهیزات با پیگیری دریافت شده و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی خوزستان قرار گرفته است.
نماینده مردم اندیکا در مجلس اظهار داشت: در این راستا تفاهمنامه راه اندازی بیمارستان ۶۴ تخت خوابه این شهرستان میان دانشگاه علوم پزشکی و سازمان آب و برق خوزستان انعقاد شده و اعتبارات لازم برای ساخت وساز این بیمارستان از وزارت نیرو درحال پیگیری است.
وی اضافه کرد: به علت مشکلات غیرمترقبه ای که علاوه بر تحریم ها و تورم و انتشار کرونا در کشور به وجود آمد، مساله کمبود اعتبارات را تشدید کرد و خیلی از پروژه ها تأمین اعتبار نشدند.
ورناصری خاطرنشان کرد: امسال با پیگیری های انجام شده روند راه اندازی بیمارستان اندیکا بعنوان مطالبه چندین دهه معوق مانده مردم این شهرستان شروع می شود.
به گزارش سلامت به نقل از مهر، شهرستان اندیکا فاقد بیمارستان بوده و انتظار می رود که با وجود ویروس کرونا و تهدید سلامت مردم اندیکا هرچه سریع تر نسبت به راه اندازی مطالبه دیرینه مردم این شهرستان اقدام گردد.

1400/06/02
22:16:01
5.0 / 5
636
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت
سلامت