رییس دانشگاه علوم پزشكی اهواز:

مراجعه بیش از 9 هزار نفر به بیمارستان های خوزستان

مراجعه بیش از 9 هزار نفر به بیمارستان های خوزستان

به گزارش سلامت رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به مراجعه بیش از 9 هزار نفر به بیمارستان های خوزستان در شبانه روز گذشته اظهار داشت: در طول این مدت 445 نفر در بیمارستان های این استان بستری شدند.


به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا دکتر فرهاد ابول نژادیان در یک برنامه تلویزیونی گفت: حالا ۲ هزار و ۷۵۱ بیمار در بیمارستان های خوزستان بستری هستند که از این تعداد ۴۸۰ نفر در بخش های ویژه و بیش از یک صد نفر اینتوبه ای هستند.
وی با اشاره به میزان بالای مراجعه به مراکز درمانی و بهداشتی استان اضافه کرد: از مردم انتظار داریم رعایت پروتکلهای بهداشتی را در دستور کار قرار داده و عادی انگاری را کنار بگذارند تا از این پیک بیماری عبور نماییم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به انجام بیش از ۱۴ هزار تست کرونا در شبانه گذشته اظهار داشت: بیش از ۵۰ درصد تست های پی سی آر و ۱۴ درصد تست های رپید در استان خوزستان مثبت بوده اند.
وی با اعلان اینکه روند واکسیناسیون از امروز در استان از سر گرفته شده استد اضافه کرد: از واجدان شرایط درخواست می شود هر چه سریعتر برای دریافت واکسن به مراکز تجمیعی مراجعه کنند.
ابول نژادیان اظهار داشت: روند بیماری در استان همچنان افزایشی بوده و ما نیاز به همراهی مردم داریم تا بیماری را مدیریت نماییم. کادر درمان استان خسته اند اما با این وجود بطور شبانه روز درحال خدمات رسانی به بیماران هستند.
اکنون ۲۰ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، ۲ شهرستان نارنجی و پنج شهرستان زرد کرونائی هستند.


منبع:

1400/05/30
13:26:50
5.0 / 5
568
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان سلامت
سلامت