وضع بسیارنگران كننده كرونا در كرمان

وضع بسیارنگران كننده كرونا در كرمان

ایرنا- استاندار کرمان وضعیت کرونا در این استان را بسیار نگران کننده خواند و از انجام مکاتبه مجدد با رییس جمهوری و وزیر بهداشت برای تامین مسائل مالی کمک به تجهیزات و اختصاص واکسن افراد بالای 50 سال آگاهی داد.


به گزارش سلامت به نقل از ایرنا، علی زینی وند ظهر شنبه در نشست ستاد استانی کرونا اضافه کرد: مطالبه جدی استان از وزارت بهداشت اختصاص واکسن با اولویت جنوب و شرق استان کرمان است برای اینکه استان در اوج شرایط بیماری قرار دارد.
استاندار کرمان با تاکید بر ضرورت رعایت محدودیت های کرونائی اظهارداشت: بازرسی ها باید بصورت جدی انجام شود؛ میزان بستری و مرگ و میر به شدت بالاست و غیر از برخی اجازه ها که داده می شود هیچ محدودیتی را کم نمی نماییم.
وی با اشاره به جدیت ممنوعیت های ترددی بین استانی بخصوص از استانهای پرخطر به کرمان اظهارکرد: بطور جدی محدودیت های تردد را ادامه می دهیم، پرترددترین محور مراودات فامیلی ما از ایرانشهر به ریگان است که با افزایش مرگ ومیر مردم جهت شرکت در مراسم ختم به شهرستان های دیگر می روند و همین سیر صعودی را تشدید می کند.
زینی وند خطاب به سازمان های بیمه نیز خواست بطور جدی تر پای کار بیایند و پرداخت ها را بموقع داشته باشند و اظهار داشت: در بحث دارو نباید اصلا کمبود داشته باشیم، همین طور اگر دراین زمینه به مشکلی برخوردیم شرکتها در امتداد مسئولیت اجتماعی تکلیف خودرا انجام دهند.
وی افزود: تردد در ییلاقات را جدی بگیریم و آنها را محدود و کنترل نماییم، اگر خانه خودشان هم هست اجازه ورود به آن محدوده را ندهیم، در صورت مشاهده افزایش تجمع ها و تردد در هفت باغ علوی به ویلاها کنترل ها بیشتر و مرزهای ورودی استان به شدت کنترل شود.
برخی فرمانداران پای کار نیستند
استاندار کرمان در اداماه با اعلان اینکه تعدادی از فرمانداران آنطور که باید در بحث کرونا پای کار نیستند اشاره کرد: کوتاهی در بحث کرونا از هیچ دستگاهی پذیرفته نیست ما موردهایی را می دانیم که اگر مجدد تکرار شود، هم اسم می برم و هم به شدت برخورد خواهیم کرد.
به گزارش سلامت به نقل از ایرنا ۱۶ شهرستان استان کرمان اینک در وضعیت بسیارپرخطر قرمز، ۶ شهرستان نارنجی و یک شهرستان زرد قراردارند.
هشدار سیلاب را جدی بگیریم
زینی وند همین طور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سیل روز گذشته در نقاطی از استان اشاره کرد: یک هفته از هر رسانه در اختیار هشدار سیل می دهیم و وضعیت سیل کاملا قابل پیش بینی بود؛ از مردم خواهش می نماییم به هشدارها توجه نمایند.
وی اضافه کرد: دستور اکیده داده ایم پل ها و موانعی که در بستر مسیل ها و رودخانه های فصلی زده شده اند تخریب شوند.
به گزارش سلامت به نقل از ایرنا به سبب جاری شدن سیلاب در بعضی نقاط استان شاهد بروز خسارت و مفقود شدن پنج نفر بودیم که تا ظهر امروز پیکر بی جان سه تن از آنان پیدا شده است.
زینی وند در ایان جلسه همین طور از همکاری خوب ستاد نماز جمعه در تعطیلی نماز جمعه ها در مناطق قرمز و نارنجی نیز قدردانی کرد و در ادامه با ابراز تاسف از شهادت سه نفر از نیروهای انتظامی در درگیری با قاچاقچیان مواد مخدر در جنوب استان اظهار داشت: حجم عملیات و مبارزات نیروی انتظامی در استان ستودنی است و با هوشیاری نیروی انتظامی از نیروهایشان محافظت گردد.


1400/04/26
21:22:11
5.0 / 5
879
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت
سلامت