یافته جدید تحقیقاتی؛

ایمنی واكسن كووید ۱۹ طولانی مدت است

ایمنی واكسن كووید ۱۹ طولانی مدت است

به گزارش سلامت نتایج دو مطالعه جدید نشان داده است واکسن های کووید ۱۹ حداقل به مدت یک سال ایمنی ایجاد می کنند و در مورد کسانی که قبلا به این عفونت مبتلا شده اند، این ایمنی برای تمام عمر وجود دارد.به گزارش سلامت به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، در این مطالعات، افرادی که در معرض کروناویروس قرار گرفته بودند، بررسی شدند.
بر اساس نتایج یک تحقیق، سلول هایی که ویروس را به یاد می آورند در مغز استخوان باقی مانده و امکان دارد هر زمان که لازم باشد آنتی بادی تولید کنند.
مطالعه دیگر نشان داده است این سلول های حافظه B حداقل ۱۲ ماه پس از ابتلاء به نخستین عفونت ناشی از کروناویروس، به روند رشد خود ادامه داده و تقویت می شوند.
این یافته ها نشان داد اغلب افرادی که از بیماری کووید ۱۹ بهبود یافته و قبلاً واکسیناسیون انجام داده اند نیازی به دور تکمیلی تزریق واکسن ندارند.
«اسکات هنسلی»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «به نظر می رسد ایمنی ناشی ابتلاء به عفونت کووید ۱۹ و واکسیناسیون طولانی مدت است.»
به گفته محققان، سلول های حافظه B که در پاسخ به عفونت کروناویروس تولید می شوند و توسط واکسن ها تقویت می شوند به قدری قدرتمند هستند که می توانند حتی با ویروس مقابله کرده و احتیاج به دوزهای تکمیلی واکسن را از بین ببرند.


منبع:

1400/03/10
23:04:54
5.0 / 5
1041
تگهای خبر: بیمار , بیماری , تولید , عفونت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
سلامت