نماینده مردم دامغان در مجلس:

شرایط بهداشت و درمان دامغان مناسب نمی باشد

شرایط بهداشت و درمان دامغان مناسب نمی باشد

نماینده مردم دامغان در مجلس، با انتقاد از وضعیت نامساعد بهداشت و درمان در این شهرستان اظهار داشت: شرایط بهداشت و درمان دامغان مناسب نمی باشد.به گزارش سلامت به نقل از مهر، علی اکبر علیزاده برمی بامداد یکشنبه در جمع موثران و مردم دامغان بصورت مجازی درباره مطالبه بیمارستان دوم دامغان برای ارتقای وضعیت بهداشت و درمان این شهرستان، اشاره کرد: برای وضعیت بهداشت و درمان دامغان دو مصوبه دریافت شد که یکی راه اندازی بیمارستان دوم این شهرستان منوط به تصویب کمیسیون ماده ۲۳ و دوم توسعه بیمارستان فعلی شمرده می شود در حقیقت بیمارستان دوم دامغان ردیف بودجه دارد اما باید کمیسیون ماده ۲۳ در سازمان برنامه و بودجه مصوب شود.
وی اضافه کرد: در حقیقت رئیس علوم پزشکی سمنان باید مواردی را که در آن قانون پیش بینی شده شامل زمین، ظرفیت، پدافند غیرعامل و … را احصا و در آن کمیسیون از ساخت بیمارستان دوم بنا به دلیلهای مختلف دفاع کند و وزارت بهداشت آنرا تصویب و برای سازمان برنامه و بودجه می فرستند تا مصوب و بودجه برای آن گذاشته می شود از همه مهم تر اینکه هر سال این بودجه مکرر خواهد آمد تا طرح به بهره برداری برسد.
عضو خانه ملت با تاکید بر اینکه مطلبی که رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان بیان می کند که بیمارستان باید به کمک خیران ساخته شود سخن درستی نیست، اظهار داشت: مسئول بهداشت و درمان باید وضعیت ماده ۲۳ این مصوبه را درست کند.
علیزاده برمی با اعلان اینکه طرح توسعه بیمارستان فعلی دامغان نیز دارای مصوبه است پس باید رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان پیگیر آن باشد، اشاره کرد: وضعیت بهداشت و درمان دامغان ننگ مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی سمنان است برای اینکه شما مسئولیت پزشکی دارید.
وی خطاب به مسئولان علوم پزشکی سمنان با اعلان اینکه اگر یک شهرستان از نظر بهداشت و درمان عقب است می بایست شما خجالت بکشید که در یک شهری هشت بیمارستان دارید و هم با بودجه های دولتی با عنوان خیران سوء استفاده و هزینه می کنید، اشاره کرد: اما در شهر دیگری مردم یک بیمارستان دارند و آن هم به مجردی که بیماری همه گیر پیدا شود، می بایست همه بخش های دیگر تعطیل شود و مردم آواره شوند.
این عضو خانه ملت اضافه کرد: برای این بیمارستان زحمت کشیده شده و مصوبه گرفته شده است پس چرا باید خیران وسط بیایند؟ این امر چه ارتباطی به خیران دارد؟ در نتیجه باید کارها را دنبال کرد و فرافکنی نکنند و ما را مجبور نکنند که اقدامات دیگری کرده و مشکلات را بوسیله دیگری برطرف نماییم پس امیدوار هستیم رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان همه را برادران خودش بداند و همه شهرستان ها را به یک چشم ببینند.
به گزارش سلامت به نقل از مهر، مردم دامغان سال ها است که مطالبه ساخت یک بیمارستان دیگر در این شهرستان را دارند و این مساله حتی به تجمع برخی دامغانی ها در مقابل دانشگاه علوم پزشکی سمنان هم انجامید.

1400/02/21
23:17:34
5.0 / 5
685
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سلامت