برای اولین بار در استان سمنان انجام شد؛

عمل جراحی رفع تنگی مجرای ادرار با فن آوری روز دنیا در شاهرود

عمل جراحی رفع تنگی مجرای ادرار با فن آوری روز دنیا در شاهرود

به گزارش سلامت، عمل جراحی رفع تنگی مجرای ادرار با فن آوری روز دنیا در بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) دانشگاه آزاد شاهرود انجام شد.به گزارش سلامت به نقل از مهر، برای اولین بار در استان سمنان بامداد چهارشنبه عمل جراحی رفع تنگی مجرای ادرار با فن آوری روز دنیا در بیمارستان خاتم الانبیا (ص) دانشگاه آزاد شاهرود انجام شد.
سید وحیدالله صدر بلوریان سرتیم این جراحی به خبرنگار مهر، اظهار داشت: برای نخستین بار در استان سمنان با آخرین فن آوری های روز دنیا یعنی استنت گذاری از نسل جدید، توانستیم عمل تنگی مجرای ادرار را با موفقیت پشت سر بگذرانیم.
وی تنگی مجرا را یکی از معضلات اورولوژی دانست و اضافه کرد: اعمال جراحی که در این رابطه صورت می گیرد خیلی طولانی مدت، خطرناک و پر عارضه است و عملی که امروز انجام گرفت با تکنیک استنت بود که برای نخستین بار در استان سمنان انجام شد.
این متخصص جراحی کلیه و مجاری ادرار در توضیح عمل جراحی عنوان کرد: کاری که صورت می گیرد دقیقا مانند استنت های قلبی است که وسیله ای است که برای باز نگه داشتن عروق کرونری است و در این تکنیک جدید هم همان محلی که مجرای ادرار دارای تنگی است را با استنتی که نسل جدیدی از این نوع وسیله های پزشکی و مورد تأیید سازمان های دارویی اروپا و آمریکا است، باز می نماییم.
صدربلوریان این عمل را بدون عارضه و با زمان بسیار کوتاه تر از روش های قبلی دانست و بیان نمود: در روش های گذشته مریض ساعت ها بیهوش می شد و زیر عمل می رفت و از عوارض آن ممکن بود به بی اختیاری ادرار و از همه مهمتر ناتوانی جنسی منجر شود که در عمل ذکر شده این گونه عوارض مشاهده نمی گردد و این تکنیک جز فن آوری های بسیار جدید دنیا است.
وی در ادامه توضیحات خود در رابطه با کیفیت این عمل جراحی اضافه کرد: بستگی به تنگی مجرای ادراری استنت با سایزهای مختلف برای بیمار نصب می شود.
عضو هیأت علمی دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود ابراز امیدواری کرد که این نوع عمل در تمام ایران همگانی شود و اظهار داشت: با روش ذکر شده بیمارانی از این دست با درمانی مطمئن و سالم روبرو می شوند و در عملی که امروز انجام شد یک بیمار جوان که قبلاً سه بار برای تنگی مجرا بیهوش شده بود و و متأسفانه باردیگر گرفتار این بیماری شده بود، تحت عمل قرار گرفت.
بلوریان تصریح کرد: ذات بیماری تنگی مجرا اینست که هر چند وقت عود می کند و با این تکنیک که روشی غیر تهاجمی محسوب می گردد عوارض یاد شده مشاهده نمی گردد. اگر با روش های قبلی مجبور بودیم مجرا را باز نماییم احتیاج به جراحی طولانی با عوارض پس از عمل داشت.


منبع:

1403/04/09
11:41:30
5.0 / 5
131
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت
سلامت