گزارش،

گشایش نیایش

گشایش نیایش

سلامت: لرستان بیمارستان نیایش خرم آباد یکی از پروژه های مهم حوزه بهداشت و درمان لرستان بوده که بعد از گذشت سال ها وقفه در ساخت و کندبودن روند عملیات اجرائی آن با پیگیری های انجام شده و تزریق اعتبارات، مردم استان را امیدوار به افتتاح و بهره برداری از این زیرساخت مهم کرده است.


بیمارستان نیایش خرم آباد یک پروژه برای جایگزینی بیمارستان ۵۰۰ تخته خوابی شهدای عشایر مرکز لرستان بوده که ساخت آن به عنوان یکی از پروژه های مهم حوزه بهداشت و درمان در استان از سال ۱۳۹۰ شروع شده است.
این پروژه بیمارستانی در زمینی به مساحت ۱۰۷ هزار مترمربع، ۵۸ هزار و ۸۰۰ مترمربع ساخت در ۱۴ بلوک متفاوت در مجتمع پردیس دانشگاهی کمالوند در دستور کار قرار گرفته است.
روند ساخت این پروژه متوقف مانده بود و با گذشت ۱۳ سال اکنون باردیگر عملیات اجرائی آن با سرعت درحال اجراست.

بیمارستان نیایش مطالبه جدی مردم لرستان است
درباب آخرین وضعیت بیمارستان نیایش احمدرضا دالوند معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان اظهار داشت: این بیمارستان مطالبه جدی مردم لرستان است که بعد سال ها تعطیلی و بعد از تامین اعتبار در آغاز دولت انقلابی عملیات اجرائی آن توسط قرارگاه خاتم الانبیا مجدد شروع شد و اکنون دارای پیشرفت خوبی است.


وی با اعلان اینکه این بیمارستان پیش از دولت سیزدهم زیر ۳۰ درصد پیشرفت داشت، بیمارستان نیایش یک ضرورت و از با اهمیت ترین پروژه های استان در بحث زیرساخت به شمار می آید.
معاون عمرانی استانداری لرستان به روند اجرائی مناسب پروژه نیایش اشاره و با اعلان اینکه این اتفاق در سایه همدلی مجموعه استان و قرارگاه رخ داده است، اظهار داشت: امیدواریم با تلاش و همت قرارگاه خاتم بیمارستان نیایش هر چه سریعتر به بهره برداری برسد.
دالوند اشاره کرد: با اهمیت ترین موضوع برای تکمیل این بیمارستان تامین منابع مالی است که باید از مسیرهای مختلفی پیگیری شود تا این مهم تحقق پیدا کند.
این معاون استاندار اظهار داشت: بیمارستان نیایش خرم آباد دارای تخت های فوق تخصصی، داخلی و جراحی بوده و همه رشته ها را در اجرای آن پیش بینی شده است.

افتتاح نیایش نقش مهمی در برطرف نمودن کمبود تخت بیمارستانی لرستان خواهد داشت
علی فرهادی معاون دانشگاه علوم پزشکی لرستان در این رابطه نیز به ایسنا اظهار داشت: بیمارستان شهدای عشایر قدمتی بیش از ۶۰ سال دارد. برای ارتقای فضای فیزیکی درمانی در استان به راه اندازی بیمارستان جایگزین آن نیاز بود که به همین دلیل ساخت بیمارستان نیایش خرم آباد در منطقه کمالوند جانمایی شد.
وی افزود: این طرح درمانی از مصوبات سفر رییس جمهور به لرستان است و در جریان سفر هیئت دولت به استان جهت تکمیل آن اعتبار خوبی مصوب شد که بخش مهمی از این رقم از محل ماده ۵۶ است.
فرهادی اضافه کرد: افتتاح بیمارستان جنرال نیایش نقش مهمی در برطرف نمودن کمبود تخت بیمارستانی در استان خواهد داشت و در کنار این مساله برای یک هزار و ۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد می شود.


این معاون دانشگاه علوم پزشکی لرستان افزود: این بیمارستان به مفهوم واقعی بیمارستان جنرال است و دارای تمامی بخش ها همچون بخش سوختگی بوده که نیاز مرکز و کل استان را با خدمات خود حل خواهدنمود.
ایشان سپس اظهار داشت: بخش های تخصصی و فوق تخصصی خوبی در این بیمارستان دیده شده است که می توانند برای ارتقای فضای کمّی و کیفی و بالا بردن سطح خدمات به مردم تاثیر به سزایی داشته باشند.
فرهادی اظهار داشت: با شروع به کار این بیمارستان با این ظرفیت تا ۲۰ سال آینده در شهر خرم آباد با کمبود تخت و… مواجه نخواهیم بود.

سال ۱۴۰۴ بطور قطع بیمارستان نیایش تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید
اهمیت این بیمارستان تا جائیست که ابوطالب شفقت استاندار لرستان درباب آن می گوید: بیمارستان نیایش خرم آباد در سال ۹۲ کلنگ زنی شد و تا پایان دولت دوازدهم تنها ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشت که طی ۲ سال و نیم اخیر این پیشرفت به ۶۵ درصد رسیده است.
شفقت اضافه کرد: امیدواریم با فراهم کردن امکانات این بیمارستان سال آینده به بهره برداری برسد چونکه این مجتمع بزرگ بهداشتی درمانی است که شامل اسکان بیماران و همراهان آنهاست و با حمایت ویژه به نتیجه خواهد رسید.
استاندار لرستان اظهار داشت: این طرح با سرعت بسیار رضایت بخشی توسط قرارگاه خاتم با ۲۷۰ نفر پرسنل فعال با پرسنل و مهندسین مجرب و متخصص درحال ساخت است و سال ۱۴۰۴ بطور قطع تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.


وی با اشاره به این که ۷۱ طرح بهداشتی و درمانی در استان در دولت سیزدهم بهره برداری شده است، اضافه کرد: رشد پیشرفت طرح های خدمات درمانی در این استان ۶.۵ برابر قبل بوده که این روند مطلوب است.

بیمارستان نیایش مصوبه نخستین سفر احمدی نژاد به لرستان بود
همچنین بهرام دلفان رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: بیمارستان نیایش سال ۹۲ تحویل مسکن و شهرسازی و مصوبه نخستین سفر احمدی نژاد به لرستان تحت عنوان بیمارستان جایگزین شهدای عشایر بوده است.
وی با اعلان اینکه هم اکنون این بیمارستان به نام نیایش تغییر یافته که امیدواریم همین اسم بماند، اضافه کرد: بیمارستان شهدای عشایر به قوت خود باقی خواهد ماند و ردیف و اعتبار جداگانه دارد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان افزود: این پروژه سال ۹۵ به خاتم الانبیا واگذار شده که ۶ و نیم الی ۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
دلفان بیان کرد: از سال ۹۵ تا دولت جدید یعنی ۱۴۰۰، ۲۵ درصد پیشرفت داشته که ۵۱۵ تخت بوده و ۴۹۴ میلیارد تومان برای آن هزینه شده و هم اکنون ۶۵ درصد پیشرفت فیزیک دارد که بیش از ۴۰۴ میلیارد تومان برای آن هزینه شده و به ۶۱۱ تختخوابی ارتقاء یافته است.


وی با اشاره به این که به یک ابر بیمارستان تبدیل خواهد شد و یکی از بزرگترین بیمارستان های غرب کشور است، اظهار داشت: درصورتی که منابع مالی آن تامین شود سال آینده تحویل داده خواهد شد.
این مسئول اشاره کرد: بیمارستان نیایش خرم آباد دارای تخت های فوق تخصصی، داخلی و جراحی بوده و همه رشته ها در اجرای آن پیش بینی شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان افزود: بیش از آن چه تعیین شده بود اعتبار به آن اختصاص داده شده و از ماده ۵۶ نیز ۲۷۲ میلیارد وام گرفته شده است.

بیمارستان نیایش از بزرگترین پروژه های غرب کشور و منحصربه فرد در منطقه است
محسن منصوری معاون اجرائی رییس جمهوری نیز در بازدید از پروژه بیمارستان نیایش با اعلان اینکه این پروژه از بزرگترین پروژه های غرب کشور و منحصربه فرد در منطقه است، اظهار داشت: دولت سیزدهم توجه ویژه ای به پروژه های بیمارستانی و زیرساخت ها حوزه بهداشت و درمان دارد.
وی با اعلان اینکه سرانه بهداشت و درمان در کشور به سرعت درحال بالا رفتن است، افزود: لرستان به لحاظ سرانه بیمارستانی و تعداد تخت ها از میانگین کشوری عقب است، اما دو سه پروژه مهم بیمارستانی در دست ساخت دارد که نیایش یکی از آنهاست و با بهره برداری از آنها این سرانه به حد مطلوب خواهد رسید.
معاون اجرائی رییس جمهوری از پیشرفت ۶۵ درصدی بیمارستان نیایش خرم آباد که یکی از مصوبات سفر اول هیأت دولت به لرستان بود آگاهی داد و اضافه کرد: این درحالی است که در دو سال قبل پیشرفت فیزیکی بیمارستان مورد اشاره ۴۰ درصد بود و الان به ۶۵ درصد رسیده است.
منصوری با اعلان اینکه تجهیز این بیمارستان برعهده وزارت بهداشت و درمان است، اظهار داشت: ۲۰۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه بیمارستانی نیاز است که قسمتی از آن در بودجه جاری کشور دیده شده است و بخشی نیز از سایر روش ها با دستور رییس جمهوری تامین منابع خواهیم کرد تا سرعت ساخت شتاب بیشتری به خود گیرد.


وی افزود: به لحاظ فنی و سطح، نیایش پروژه ای مهم و با اهمیت می باشد و تلاش می نماییم تمام منابع آنرا تامین نماییم تا به نتیجه برسد.
به گزارش سلامت به نقل از ایسنا، امید می رود در دولت سیزدهم شاهد افتتاح و بهره برداری از این پروژه مهم بیمارستانی در مرکز لرستان باشیم تا مردم استان طعم خدمت بیشتر در عرصه سلامت را بچشند.1403/02/29
10:04:27
5.0 / 5
368
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سلامت