رییس آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت خبر داد

اجرای طرح تکمیل شبکه آزمایشگاهی از سال جاری

اجرای طرح تکمیل شبکه آزمایشگاهی از سال جاری

به گزارش سلامت، رئیس لابراتوار مرجع سلامت وزارت بهداشت از اجرای سراسری طرح تکمیل شبکه آزمایشگاهی کشور امسال اطلاع داد و اظهار داشت: این طرح سال جاری در تمام کشور اجرایی می شود.به گزارش سلامت به نقل از ایسنا، کاظم وطن خواه بمناسبت سی ام فروردین روز آزمایشگاهیان، به وبدا اظهار داشت: این روز فرصتی است که به نوبه خود از همکاران آزمایشگاهی در حوزه های بهداشت، درمان، بیمارستان ها، کلینیک ها و سایر بخش های آزمایشگاهی تقدیر نماییم.

وی اضافه کرد: خدمات این بخش در حوزه سلامت کمتر دیده می شود، هرچند حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد تشخیص های حوزه سلامت منتج از آزمایش هاست که نشان دهنده جایگاه و اهمیت لابراتوار است.

وی خاطرنشان کرد: بالغ بر ۸ هزار لابراتوار در سطوح مختلف در کشور داریم که باید دسترسی بموقع و خدمات منصفانه و باکیفیتی را برای مردم فراهم نمایند.

رییس لابراتوار مرجع سلامت وزارت بهداشت اظهار نمود: در این حوزه برنامه ایجاد شبکه آزمایشگاهی را از سال قبل دنبال کرده ایم، به این منظور که در اقصی نقاط کشور حتی مکانهای صعب العبور لابراتوار های نمونه حضور داشته باشند و نمونه های آزمایشگاهی به سطوح بالاتر تخصصی ارجاع داده شوند.

وطن خواه اضافه کرد: به عبارت دیگر در این طرح هیچ فردی به خاطر یک کیت تخصصی لازم نیست از شهر های کوچک به شهر های بزرگتر و مراکز استان ها سفر کند. خدمات باید در دسترس مردم باشد و در چارچوب این طرح نمونه گیری از آنها صورت می گیرد و بعد از ارجاع آزمایش، نتایج هم بموقع در دسترس آنها قرار می گیرد.

رییس لابراتوار مرجع سلامت وزارت بهداشت با بیان اینکه این طرح از سال قبل در دانشگاه های علوم پزشکی منتخب شروع شده و نتایج خوبی به همراه داشته است، اظهار نمود: سال جاری بقیه دانشگاه ها هم به این برنامه پیوسته و طرح به صورت سراسری اجرا می شود.

وطن خواه خاطرنشان کرد: به جز ایجاد دسترسی برای مردم، این طرح با عنایت به تحریم ها و محدودیت منابع ارزی در تهیه تجهیزات آزمایشگاهی، باعث بازآرایی و بهره برداری بهینه از منابع هم خواهد شد و از موازی کاری ها هم جلوگیری می کند.

منبع:

1403/01/31
13:46:45
5.0 / 5
215
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سلامت