چگونه خویش را به دویدن تشویق کنیم؟

چگونه خویش را به دویدن تشویق کنیم؟

به گزارش سلامت دویدن یکی از ورزش هایی است که بدون احتیاج به امکاناتی خاص، می تواند تأثیر قابل توجهی بر سلامت جسم و روان انسان ها داشته باشد.


به گزارش سلامت به نقل از ایسنا، در این مقاله به این مورد خواهیم پرداخت که چطور با تشکیل انگیزه برای خودمان ورزش را به یک عادت روزمره تبدیل نماییم و از آن مهم تر چطور بتوانیم محدودیت های ذهن مان را پس بزنیم و روز به روز پیشرفت بیشتری در دویدن داشته باشیم.
متخصصان بر این باور هستند که شرکت در مسابقات مختلف می تواند مهم ترین عامل انگیزه برای افزایش مسافت دو و سرعت باشد.
به قول آنها باآنکه در این مسابقات، دوندگان حرفه ای شرکت می کنند که هدفشان ایستادن بر سکوی قهرمانی است اما انگیزه اغلب قریب به اتفاق شرکت کنندگان در این مسابقات عبور از محدودیت هایی است که دارند.
برای همین است که افراد عادی هم می توانند در این مسابقات ثبت نام کنند و خویش را به چالش بکشند. دراین میان، مسابقات دوی استقامت از جایگاهی ویژه برخوردار می باشد و شرکت در آنها می تواند در انگیزه بخشیدن به دوندگان عادی و آماتور کمک به سزایی باشد.
بر خلاف خیلی از مسابقات دیگر، در دوی استقامت نه قهرمانی و کسب مقام بلکه تنها عبور از خط پایان هدف و چالشی است که دونده برای خود تعریف می کند.
در واقع صرف تمام کردن یک مسابقه، مهم ترین انگیزه ای است که یک دونده دارد و بدین سان است که در مسابقات استقامتی «رقابت» نه با افراد دیگر بلکه با «محدودیت ها و ترس های خودمان» است.
بنابراین است که در اکثر موارد، حس و حال شرکت کننده ای که به خط پایان می رسد کمابیش شبیه کسی است که جزو نفرات برتر قرار گرفته است.
برای این کار دوندگان ابتدا از مسافت های کوتاه تر شروع می کنند. حال باید آهسته آهسته مسافت و مدت دویدن را افزایش دهید و چالش ها انگیزه های جدیدی برای ادامه دادن پیدا کنید.
شرکت در مسابقات انگیزه بالایی بوجود می آورد و در این راه تعیین اهداف کوچک، اتفاقات بزرگ را رقم می زند.
به گزارش یورونیوز، می توانید با یک مسابقه ساده ۵ یا ۱۰ کیلومتری شروع کنید. در ابتدا به فکر زمان نباشید، همین که به خط پایان برسید یعنی قهرمان هستید. پس از کسب موفقیت در اولین مرحله به سراغ مسافت های ۱۵ و ۲۱ کیلومتر (نیمه ماراتن) بروید.1403/01/21
11:58:59
5.0 / 5
209
تگهای خبر: سلامت , متخصص , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سلامت