وزیر بهداشت خبر داد:

50 درصد صرفه جویی اقتصادی با اجرای نظام ارجاع

50 درصد صرفه جویی اقتصادی با اجرای نظام ارجاع

به گزارش سلامت، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلان اینکه اجرای نظام ارجاع سبب مزایای مختلفی شده است، اظهار داشت: اجرای نظام ارجاع توسط وزارت بهداشت سبب شده حداقل 50 درصد صرفه جویی اقتصادی داشته باشیم.


به گزارش سلامت به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین الهی در حاشیه «نخستین همایش بین المللی پوشش همگانی سلامت با برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع الکترونیک» اظهار داشت: طرح سلامت خانواده بر نظام ارجاع تا پایان دولت سیزدهم در تمام شهرستان های کشور توسعه می یابد.
وی با اشاره به تجربیات کشور در عرصه سلامت اشاره کرد: وزارت بهداشت در نظر دارد تجربیات خودرا در اختیار سایر کشورها قرار دهد و از تجربیات دیگران نیز استفاده نماید.
وزیر بهداشت درباره ی مزایای اقتصادی اجرای نظام ارجاع اشاره کرد: اجرای نظام ارجاع توسط وزارت بهداشت سبب شده حداقل ۵۰ درصد صرفه جویی اقتصادی داشته باشیم. بطور قطع، اجرای نظام ارجاع نه فقط مزایای اقتصادی داشته بلکه در پیش گیری از بیماریها نیز موثر است و نتایج فراوانی به همراه دارد.
عین الهی با اعلان اینکه پویش ملی سلامت توسط وزارت بهداشت اجرا شد، اضافه کرد: نتایج پویش ملی سلامت بیان کننده این است حدود ۸۸۰ هزار و ۴۴۰ هزار نفر به ترتیب به فشار خون و دیابت مبتلا بودند اما از بیماری خود باخبر نبودند. اگر فشار خون و دیابت درمان نشود منجر به سکته های قلبی و مغزی می شود.
منبع:

1402/12/16
11:11:34
5.0 / 5
266
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت
سلامت