هفته 205 پاندمی کرونا در ایران به علاوه نمودار

هفته 205 پاندمی کرونا در ایران به علاوه نمودار

سلامت: آمار و ارقام هفته 205 پاندمی کووید 19 در کشور حاکی از آنست که 152 نفر به این بیماری مبتلا شده اند و متاسفانه 10 نفر نیز جان باخته اند.


به گزارش سلامت به نقل از ایسنا، حدود ۴ سال از زمان پاندمی کروناویروس در ایران می گذرد و این بیماری، همچون سایر کشورها همچنان درصدی از ابتلاهای بیماری های تنفسی را به خود اختصاص می دهد. بااینکه آمار مبتلاشدن به این بیماری فراز و فرودهای فراوانی دارد و دراین میان جوامع مختلف نیز به زندگی عادی خود بازگشته اند؛ اما ویروس تاج دار کرونا همچنان برای بقا تلاش دارد و جهش های فراوانی از آن تا حالا شناسایی و ثبت شده است.
بااینکه سویه های جدید این بیماری مسری تر هستند، اما علایم کمتری دارند و شدت بیماری نسبت به سویه های اولیه کمتر است. همین طور به اذعان مسئولان وزارت بهداشت موارد بروز این بیماری در کشورمان پایین است و کمتر از دو درصد سرماخوردگی ها را تشکیل می دهد.
سویه JN.۱، که از تازه ترین سویه های این بیماری به حساب می آید، در کشورهای اروپایی شایع شده و به نظر می آید که نسبت به سویه های قبلی بسیار واگیردارتر است و به اذعان رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، حالا بیش از ۶۰ درصد موارد بروز این بیماری را تشکیل می دهد.
بنابر اظهار متخصصان، بااینکه JN.۱ سویه ای است که گسترش سریعی دارد، در عین حال انتظار می رود افرادی که در ماه های اخیر به این سویه مبتلا شده اند، بار دیگر و به این زودی به این بیماری مبتلا نشوند.

آخرین وضعیت کرونا در ایران
بنابر اعلام مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، تعداد موارد بستری مثبت جدید در ضمن هفته ۲۰۵ پاندمی، ۱۵۲ نفر و تعداد مرگ ۱۰ نفر است که نسبت به هفته قبل (هفته ۲۰۴ پاندمی) به ترتیب بدون تغییر و ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است.
تعداد موارد سرپایی مثبت جدید نیز در ضمن این هفته ۴۵ نفر گزارش شده که نسبت به هفته قبل ۴.۴ درصد افزایش دارد.
میزان بستری موارد مثبت به ازای یکصد هزار نفر در کل کشور ۰.۱۸ است که این میزان در هفته قبل نیز ۰.۱۸ گزارش شده است.
همین طور میزان مرگ موارد مثبت به ازای یک میلیون نفر در کل کشور ۰.۱۲ است که این میزان در هفته قبل ۰.۰۹ بوده است.

تعداد موارد مثبت سرپایی در استانهای کشور در هفته ۲۰۵ منتهی به ۰۲ بهمن ماه ۱۴۰۲


منبع:

1402/11/10
14:18:04
5.0 / 5
262
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سلامت