رژیم غذایی که طی ۷ روز دیابت را از بین می برد

رژیم غذایی که طی ۷ روز دیابت را از بین می برد

به گزارش سلامت، خراسان رضوی بیماران مبتلا به دیابت با ۱۵ کیلوگرم کاهش وزن می توانند این بیماری را شکست دهند البته تا وقتی که مسیر این رژیم غذایی را دنبال کنند.


به نقل از سایکولوژی، اگر بیماران مبتلا به دیابت رژیم غذایی کم کالری داشته باشند و بعد از کاهش وزن باردیگر به وزن خود توجه نکنند، دیابت نوع ۲ تا ۱۰ سال برگشت پذیر است.
افراد مبتلا به بیماری دیابت، فقط طی هفت روز بعد از پیروی از این رژیم، به علت کاهش میزان چربی در کبد، حساسیت به انسولین خویش را به حالت عادی باز گردانند. در شرکت کنندگان این تحقیق، بعد از هشت هفته، میزان چربی لوزالمعده کاهش پیدا کرد همینطور ترشح انسولین و کنترل گلوکز به سطح طبیعی بازگشت.
پروفسور روی تیلور که بیشتر از ۴۰ سال در مورد بیماری دیابت مطالعه کرده است، یافته های ذیل را در انجمن اروپایی برای مطالعه دیابت عرضه کرد:
خوردن بیش از اندازه، سبب تجمع چربی بیش از اندازه در کبد می شود ازاین رو کبد به انسولین واکنش ضعیفی نشان داده است و گلوکز (قند) زیادی تولید می کند.
هر گونه گلوکز اضافی در ماهیچه ها و یا به صورت لیپید در سلول های چربی که به بافت چربی هم معروف هستند، ذخیره می شود.
چربی بیش از اندازه از کبد به لوزالمعده می رسد در نتیجه سلول های پانکراس قادر به تولید انسولین نخواهند بود.
وی می گوید: این موارد را میتوان با رژیم غذایی، معکوس کرد چونکه با از دست دادن یک گرم چربی از لوزالمعده، تولید انسولین می تواند به حالت عادی برگردد و دیابت نوع ۲ معکوس خواهد شد.
تیلور تصریح کرد که غلبه بر دیابت از راه رژیم غذایی کم کالری تا ۱۰ سال بعد از شروع بیماری قابل دستیابی است.
این محقق اظهار داشت: خبر خوب برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ اینست که نتایج تحقیق ما نشان داده است که حتی اگر به مدت ۱۰ سال به این عارضه مبتلا بودید، احیانا می توانید با انتقال آن مقدار ناچیز چربی به خارج از پانکراس، آنرا معکوس کنید. هم اکنون، این کار تنها از راه کاهش وزن قابل توجه امکان پذیر است.


نتایج مطالعات گذشته هم نشان داده است که تمام این ناهنجاری ها را میتوان در صورت کاهش شدید میزان مصرف غذا با یک رژیم غذایی خیلی کم کالری (VLCD) از بین برد. رژیم غذایی با کالری بسیار پایین، نوعی رژیم غذایی است که تحت نظر متخصص صورت می گیرد و کالری آن ۸۰۰ یا کمتر است. در این رژیم کم کالری غذاهای معمولی با خوراکی هایی با کالری پایین جایگزین می گردد.
نتایج تحقیق نشان داد: تا وقتی که بیماران دیابتی به کاهش وزن خود ادامه دهند، متابولیسم بعد از کاهش وزن به حالت عادی باز می گردد.
پروفسور تیلور توضیح داد: با کمال تعجب، مشاهده شد که رژیم غذایی که بعنوان یک ابزار آزمایشی ابداع شده بود، در واقع مورد پسند شرکت کنندگان تحقیق قرار گرفت. در بیشتر افراد این رژیم غذایی بدون گرسنگی و خستگی اما با افزایش سریع سلامتی همراه بود.
رویکرد «یک و دو» مورد استفاده در این تحقیق یک برنامه دو فازی تعریف شده بود؛ فاز اول دوره کاهش وزن و محدودیت کالری بدون ورزش اضافی است که یک دوره گذار با برنامه ریزی دقیق است و منجر به رسیدن به فاز دو می شود. فاز دوم شامل حفظ وزن با پشتیبانی طولانی مدت با محدودیت کالری متوسط و افزایش فعالیت بدنی روزانه است.
افراد مبتلا به دیابت که از این روش پیروی کردند حدود ۱۵ کیلوگرم وزن کم کردند و برای سال ها سطح گلوکز طبیعی داشتند.1402/06/04
14:35:48
5.0 / 5
338
تگهای خبر: بیمار , بیماری , تولید , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
سلامت