ارائه ۲۸ هزار خدمت درمانی و پزشکی به حجاج ایرانی در مکه و مدینه

ارائه ۲۸ هزار خدمت درمانی و پزشکی به حجاج ایرانی در مکه و مدینه

سلامت: رییس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از ارائه بیش از 28 هزار خدمت درمانی و امدادی به حجاج ایرانی در مکه و مدینه در 15 روز گذشته آگاهی داد.


به گزارش سلامت به نقل از ایسنا، دکتر سید علی مرعشی با اشاره به حضور و خدمات رسانی کادر بهداشت و درمان هلال احمر ایران در مراسم حج تمتع در کشور عربستان اظهار داشت: از روز سوم خرداد ماه و همزمان با اعزام حجاج به عربستان تا پایان روز۱۸ خردادماه، ۲۸ هزار و ۳۸۳ خدمت بهداشتی و درمانی در مراکز هلال احمر ایران به حجاج ارائه شده است.
وی ادامه داد: در طول این مدت در مجموع، ۸۰ هزار و ۳۸ مورد ویزیت عمومی در مجموعه هتل های محل اقامت زوار ایرانی و ۹۹۷ مورد نیز ویزیت پزشکان متخصص به حجاج ارائه شده است. همین طور ۱۴۳ مورد بستری اورژانس، ۶۹۴ مورد خدمات پاراکلینیکی شامل نوارقلب، عکس رادیولوژی و...، ۴۶۹۶ مورد خدمات نوار قلب، فشار خون و قند خون، تزریقات، پانسمان و سرم تراپی در مراکز درمانی ایران در مکه و مدینه به حجاج کشورمان ارائه شده است.
مرعشی تعداد نسخ درمانگاه ها و داروخانه بیمارستان برای حجاج را ۱۳ هزار و ۱۱۹ مورد اعلام نمود و اضافه کرد: ۶۸۳ مورد امداد رسانی و انتقال بیماران به مراکز درمانی نیز از خدمات ارائه شده در طول این مدت بوده است.
رییس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر اشاره کرد: هم اکنون ۸ زائر ایرانی در بیمارستان هلال احمر ایران در مکه و ۸ زائر نیز در بیمارستان سعودی بستری هستند.
مرعشی در همین خصوص اظهار داشت: تا عصر روز گذشته ۱۸ خرداد، تعداد ۱۸۲ نفر از حجاج ایرانی در حج تمتع ۱۴۰۲ از خدمات بستری و درمان بهره برده اند که در طول این مدت ۴۰ نفر در بخش ccu بستری شده و تعداد ۱۴۳ نفر نیز در بخش اورژانس بستری موقت و تحت نظر پزشکان ایرانی بوده اند. از این تعداد ۳۹ زائر جهت بررسی تخصصی تر به بیمارستان سعودی اعزام شدند که بعد از کنترل تعداد ۱۰ نفر از آنها در بیمارستان سعودی بستری و باقی آنها ترخیص شدند. هم اکنون ۸ زائر بیمار در بیمارستان هلال احمر و ۸ زائر در بیمارستان سعودی برای ادامه روند درمان بستری هستند و پزشکان رابط و مترجم جمعیت هلال احمر روزانه ۲ مرتبه برای پیگیری روند درمان و ایجاد هماهنگی بر بالین بیماران در بیمارستان سعودی حضور یافته و در صورت نیاز به مشاوره تخصصی، پزشکان متخصص و زبده ایرانی برای همفکری در بیمارستان ها حضور خواهند داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ لازم به ذکر است تا کنون ۳ مورد عمل جراحی انجام شده که دو مورد مربوط به شکستگی ران و پا و یک مورد عمل جراحی انسداد روده بوده است.
منبع:

1402/03/20
10:55:39
5.0 / 5
336
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
سلامت