با افتتاح مركز جامع پیشگیری و درمان سرطان بركت انجام می شود

غربالگری، تشخیص و درمان تمامی انواع سرطان ها در یک مکان

غربالگری، تشخیص و درمان تمامی انواع سرطان ها در یک مکان

به گزارش سلامت، سرپرست ستاد اجرائی فرمان امام در مراسم افتتاح مرکز جامع پیشگیری و درمان سرطان برکت، با اعلان اینکه از هر 6 بیمار یکی از آنها به سبب سرطان فوت می کند اظهار داشت: برمبنای آمار وزارت بهداشت، سالانه 4 هزار میلیارد تومان برای تشخیص، آزمایشات و درمان سرطان در کشورمان هزینه می شود.


به گزارش سلامت به نقل از ایسنا، بامداد امروز (پنج شنبه ۲۵ اسفند) در مراسمی با حضور رئیس جمهور، وزیر بهداشت، سرپرست ستاد اجرائی فرمان امام، مدیران عامل بیمه ها، رییس هیئت مدیره و مدیرعامل گروه دارویی برکت، مدیران عامل بنیاد برکت و بنیاد ۱۵ خرداد، رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و تعدادی از روسای دانشگاه های پزشکی و متخصصان سرطان، مرکز تشخیص و درمان سرطان برکت در منطقه ۲۲ تهران به بهره برداری رسید.

عارف نوروزی، سرپرست ستاد اجرائی فرمان امام در این مراسم با اشاره به اینکه از هر ۶ بیمار یکی از آنها به علت سرطان فوت می کند اظهار داشت: ایده ساخت مرکز جامع پیشگیری و درمان سرطان برکت ۶ سال پیش شکل گرفت؛ ۳ سال پیش مراحل ساخت آن شروع شد؛ برمبنای آمار وزارت بهداشت سالانه ۴ هزار میلیارد تومان هزینه تشخیص، آزمایشات و درمان سرطان در کشورمان می شود.

وی با اشاره به اینکه امروز بزرگترین، مجهزترین و پیشرفته ترین مرکز درمان سرطان کشور به بهره برداری می رسد و تقدیم مردم ایران می شود اضافه کرد: همچون خاصیت های بارز این مرکز ارائه کلیه خدمات در ارتباط با غربالگری، تشخیص و درمان تمامی انواع سرطان ها در یک مکان است و برای اولین بار در کشور و در منطقه غرب آسیا (خاورمیانه) تعدادی از دستگاههای فوق مدرن در آن به کار گرفته می شود.

وی با اشاره به اینکه با آغاز به کار این مرکز بیماران سرطانی دیگر نیاز به خروج از کشور برای دریافت خدمات درمانی ندارند، خاطرنشان کرد: دستگاههای پیشرفته شتاب دهنده خطی، دستگاه سایبرنایف، دستگاه توموتراپی و دستگاه سی تی سیموالتور در کنار بخش های تخصصی شامل تصویربرداری، شیمی درمانی، رادیوتراپی، اتاق عمل، آندوسکوپی، کولونوسکوپی، درمانگاه های تخصصی و فوق تخصصی، ژنتیک، لابراتوار و داروخانه در خدمت مردم عزیزمان خواهد بود.

نوروزی اظهار داشت: برای ساخت مرکز جامع سرطان برکت با وسعت ۱۳۵۰۰ مترمربع تا حالا بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان توسط ستاد اجرائی فرمان امام هزینه شده که بالاترین ضریب ایمنی و استاندارد را داراست.
وی با اشاره به اینکه بیمار سرطانی بستری شده در این مرکز ظرف مدت ۳ روز پرتودرمانی می شود اظهار داشت: این مرکز درمان سرطان ۳۴ تخت شیمی درمانی و ۱۴۰ تخت بستری دارد اما در کنار این مرکز یک بیمارستان بزرگ ۱۰۰۰ تختخوابی نیز درحال ساخت است.

سرپرست ستاد اجرائی فرمان امام با تاکید بر سیاست ستاد در خصوص محرومیت زدایی در کشور و ایجاد عدالت درمانی اضافه کرد: در این مرکز به محرومین و افراد کم برخورداری که از مسیر بنیاد ۱۵ خرداد معرفی می گردند، خدمات رایگان ارائه می نماییم.

سرپرست ستاد اجرائی فرمان امام اظهارکرد: راه اندازی و تکمیل ۱۷ بیمارستان در مناطق محروم کشور، ساخت ۵۰۰ مرکز بهداشت و درمان روستایی، راه اندازی پیشرفته ترین مرکز توالی یابی ژنوم و سنتز ژن در کشور، راه اندازی بزرگترین شهرک دارویی در منطقه، راه اندازی بزرگترین کارخانه تولید داروهای ضدسرطان، زیست فناوری و سلول درمانی، تولید ۶۰ میلیون دوز واکسن ضدکرونا، تولید داروها و تجهیزات ضدکرونا، تامین تجهیزات کاشت حلزون شنوایی برای ۵۰۰۰ کودک ناشنوا، مبادرت به درمان ۱۳ هزار زوج نابارور و تامین داروی ۵۰ هزار بیمار سرطانی محروم و نیازمند، قسمتی از خدمات ستاد اجرائی فرمان امام در زمینه بهداشت و سلامت به مردم عزیز ایران بوده است.

منبع:

1401/12/26
23:46:16
5.0 / 5
367
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان سلامت
سلامت