مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اعلام كرد

نسخه نویسی تمام الکترونیک بیش از 103 هزار پزشک

نسخه نویسی تمام الکترونیک بیش از 103 هزار پزشک

سلامت: مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، با اشاره به افزایش همکاری پزشکان درباب نسخه نویسی الکترونیک، از نسخه نویسی 103 هزار و 990 پزشک بصورت تمام الکترونیک خبرداد.


دکتر محمد مهدی ناصحی در گفت و گو با ایسنا، درباب آخرین وضعیت اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک، اظهار داشت: قبل از هرچیز باید به این نکته اشاره نمود که اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک به شفاف سازی موضوعات درحوزه سلامت بسیار کمک می نماید، به عنوان مثال خطای پزشکی کاهش پیدا کرده و تداخلات دارویی نیز مشخص می شود، ضمن این که با قاچاق دارو نیز مقابله می شود.
وی با تأکید بر ضرورت اجرای این پروژه مهم که از مصوبات برنامه های توسعه است، اظهار داشت: در ابتدای اجرای طرح مشکلات و موانعی وجود داشت، چونکه تعدادی از پزشکان در مقابل این تغییر مقاومت هایی داشتند، اما بعد از گذشت زمان و آشکار شدن فواید، روند اجرای طرح سرعت بیشتری پیدا کرد و درصد بسیاری پزشکان با مشاهده نقاط قوت این طرح در اجرای آن همکاری و تعاملات لازم را انجام دادند.
وی با اعلان اینکه اقدامات تکمیلی اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی در حال انجام می باشد، اشاره کرد: خوشبختانه سازمان های ذی ربط و ذی نفعان در زمینه سلامت تا حالا همکاریهای قابل قبولی داشتند، بطوریکه هم اکنون طبق آمارها 103 هزار و 990 پزشک بصورت تمام الکترونیک و نزدیک به 9 هزار پزشک بصورت نیمه الکترونیک به سازمان بیمه سلامت نسخه ارسال می کنند.
ناصحی با اشاره به این که میزان تحقق اجرای نسخه نویسی الکترونیکی در بیمه سلامت بین ۹۷ تا ۹۸ درصد است، اظهار داشت: سعی کردیم که نقص های نسخه الکترونیک مرتفع شود، اکنون نسخه جدید که آماده بهره برداری است شرایط بهتری نسبت به گذشته داشته و این خاصیت را دارد که در کوتاه ترین زمان، بهترین خدمت را عرضه نماید. نظام ارجاع الکترونیک نیز در سامانه نسخه الکترونیک بیمه سلامت با کمک مرکز مدیریت فناوری اطلاعات وزارت بهداشت ارتقا پیدا کرده است.
منبع:

1401/11/30
10:42:40
5.0 / 5
418
تگهای خبر: بهداشت , بیمه , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
سلامت