چه کسانی می توانند عمل جراحی چاقی انجام دهند؟

چه کسانی می توانند عمل جراحی چاقی انجام دهند؟

به گزارش سلامت، استادیار دانشگاه علوم پزشکی ایران توضیحاتی درباره ی انجام عمل جراحی چاقی ارائه کرد و اظهار داشت: جراحی چاقی از سن 16 تا 65 سال قابل انجام است.


دکتر محمد کرمان ساروی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به این که چاقی یک بیماری متابوبیک است، اظهار داشت: چاقی عوارضی نظیر فشارخون بالا، چربی خون، آپنه خواب، کمردرد و... را بدنبال دارد؛ پس جراحی چاقی می تواند به درمان سایر بیماریهای فرد کمک نماید.
این فلوشیپ جراحی های لاپاروسکوپی با تأکید بر این که این اعمال باید توسط پزشکان فلوشیپ صورت گیرد، اظهار داشت: این عمل، کار یک جراح عمومی نیست مگر جراحان عمومی که دوره هایی مخصوص گذرانده باشند و انجمن مربوطه صلاحیت آنها را تایید کرده باشد.
وی ادامه داد: عمل جراحی متابولیک چاقی برای نمایه توده بدنی (BMI) بالای ۴۰ تحت پوشش بیمه در مراکز دولتی است اما باید پوشش بیمه ای افزایش یابد و حتی انتظار داریم بیمه ها درمان های نوین این بخش را هم تحت پوشش ببرند.
ساروی اظهار داشت: این هزینه ها خیلی کمتر از هزینه هایی است که فرد باید در طولانی مدت برای درمان دیابت، فشارخون، نازایی و... پرداخت کند.
وی درباره ی سن انجام اعمال جراحی چاقی، اشاره کرد: جراحی چاقی از سن ۱۶ تا ۶۵ سال قابل انجام است، اما اگر بیمار در سن کمتری باشد با مشاوره غدد و اطفال در صورتیکه بیمار به بلوغ رسیده باشد و سن استخوانی اش تکمیل شده باشد، عمل قابل انجام است. در سنین بالای ۶۵ سال هم اگر تاییدیه قلب و ریه بیمار گرفته شود انجام عمل مشکلی ندارد.

منبع:

1401/11/22
13:48:56
5.0 / 5
414
تگهای خبر: بیمار , بیماری , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سلامت