کووید 19 هنوز تمام نشده است

کووید 19 هنوز تمام نشده است

به گزارش سلامت، معاون بهداشت وزارت بهداشت اظهار داشت: همه باید بدانیم و فراموش نکنیم که کووید۱۹ هنوز تمام نشده و همچنان باید مراقب باشیم. هم اکنون زیرسویه غالب در ایران همانند خیلی از کشورهای دنیا، BA.۵ است که بیشتر از ۸۵ درصد موارد مبتلا شدن به کرونا در ایران در ارتباط با این زیرسویه است.


به گزارش سلامت به نقل از ایسنا، دکتر حسین فرشیدی اظهار نمود: روند مرگ و میر و مبتلا شدن به کرونا در اغلب مناطق سازمان جهانی بهداشت، ثابت و یا رو به کاهش است اما نمی توان به دقت مشخص کرد که چه زمانی با پیک جدیدی از کرونا روبرو می شویم.
وی ادامه داد: عوامل مختلفی همچون ناشناخته بودن بیماری، عدم آگاهی مناسب در مورد استفاده از ماسک، روش های پیشگیرانه و عدم ساخت یا فراوان نبودن واکسن، در شکل گیری پیک های قبلی کرونا تأثیر داشت و بیماری های ویروسی هم در یک منطقه نمی مانند و با رفت و آمد و تعاملات بین کشورها، جابجا می شوند اما هم اکنون خوشبختانه بخش عمده ای از جمعیت کشور، واکسن کرونا را تزریق کرده اند و تعدادی هم بیماری را به شکل خفیف گذرانده اند.
به گزارش وبدا، معاون بهداشت وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: انتظار نداریم که در آینده نزدیک با پیک شدید و گسترده ای از کرونا روبرو شویم اما باید آمادگی های لازم در سیستم بهداشتی و درمانی وجود داشته باشد.
منبع:

1401/09/26
09:29:39
5.0 / 5
506
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت
سلامت