رئیس دانشگاه علوم پزشكی شاهرود:

راه اندازی بخش بازتوانی قلب و ریه شاهرود

راه اندازی بخش بازتوانی قلب و ریه شاهرود

به گزارش سلامت، رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اعلان اینکه بخش بازتوانی قلب و ریه شهرستان به راه افتاده است، اظهار داشت: تلاش داریم تا آخر سال مرکز جامع قلب نیز افتتاح شود.به گزارش سلامت به نقل از مهر، حسین شیبانی ظهر چهارشنبه در نشست شورای اداری شهرستان شاهرود به میزبانی سالن اجتماعات البرز شرقی با اعلان اینکه اقدامات خوبی در زمینه تحقیق و پژوهش در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود انجام شده است، ابراز کرد: دو کوهورت در دانشگاه در دست اجرا است که یکی از آنها کوهورت چشم است که وارد ۱۵ سالگی شده و دیگری کوهورت سلامت کارمندان است که برای سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت بسیار حیاتی و مهمست برای اینکه سبب برنامه ریزی در این عرصه ها می شود.
وی با اعلان اینکه راه اندازی بخش جراحی قلب یکی از موفقیت های حوزه درمانی در دولت می باشد که خوشبختانه در شاهرود اتفاق افتاد، اظهار داشت: بخش باز توانی قلب و ریه که به طور معمول در بیمارستان های فوق تخصصی وجود دارد نیز با کمک یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی خیران شهرستان شاهرود در مرکز قلب به راه افتاده است همین طور ام آر آنژیو گرافی که روز گذشته اولین عمل آن نیز انجام شد، در زمره دیگر اقدامات درمانی شهرستان شاهرود طی ماه های اخیر بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اعلان اینکه بیمارستان میامی نیز در دستور کار قرار دارد و بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان تجهیزات پزشکی برای آن تهیه شده است، بیان کرد: این بیمارستان طی یک ماه آتی قابل افتتاح خواهد بود همین طور شش میلیارد تومان برای بخش های جدید بیمارستان امام حسین (ع) مانند ید درمانی، اسکوپی و … در نظر گرفته شده است.
شیبانی با اعلان اینکه در مسافرت رییس جمهور به استان سمنان ۲۰۰ میلیارد تومان به کارهای عمرانی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود داده شد، اظهار داشت: به جز ۹۰ میلیون تومان، مابقی این اعتبارات جذب شده و مشکلی در این ارتباط وجود ندارد. از طرف دیگر در زیرمجموعه های دانشگاه علوم پزشکی شاهرود پنج مرکز تحقیقاتی نیز مشغول به فعالیت هستند.
وی با اعلان اینکه در یک سال اخیر هفت اختراع در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ثبت گردید که برخی شأن در المپیادهای جهانی رتبه های اول و دوم را آوردند، اظهار داشت: پیگیر ایجاد دانشکده های تکنولوژی های جدید و دندان پزشکی هستیم که در این ارتباط رایزنی هایی انجام شده است همین طور مجوز رشته کارشناسی فوریت های پزشکی که در دانشگاه های محدودی وجود دارد، گرفتن شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اعلان اینکه این دانشگاه توانسته دو خوابگاه را نیز راه اندازی کند، بیان کرد: یک مرکز اورژانس، یک مرکز جامع سلامت و یک پایگاه بهداشتی در ماه ها اخیر افتتاح شده است همین طور از آنجائیکه علت اصلی مرگ و میر هم اکنون، بیماریهای قبلی، تصادفات و سرطان ها است، هدف گذاری ما ایجاد یک مرکز قلب کامل در شهرستان شاهرود است که تا آخر سال این مساله محقق می شود.
شیبانی با اعلان اینکه باتوجه به تصادفات جاده ای، مرکز ترومای شهرستان شاهرود نیز به زودی فعال می شود، بیان کرد: ارتقای خدمت رسانی درمانی به مردم شهرستان های شاهرود و میامی، محور اقدامات دانشگاه خواهد بود.


منبع:

1401/06/19
22:14:36
5.0 / 5
393
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سلامت