امام جمعه شاهرود:

بخش اندک و متخلف جامعه پزشکی توبیخ شوند

بخش اندک و متخلف جامعه پزشکی توبیخ شوند

به گزارش سلامت، امام جمعه شاهرود اظهار داشت: دولت، مجلس و قوه قضائیه با تعداد بسیار اندکی از پزشکان که با دریافت رشوه سنگین به این قشر شریف لطمه می زنند، برخورد جدی کنند.


به گزارش سلامت به نقل از ایرنا، حجت الاسلام عباس امینی روز دوشنبه در آیین گرامیداشت روز پزشک و روز داروساز که با حضور رییس سازمان نظام پزشکی کشور در تالار پورسینا دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار شد، گفت: تعداد بسیار اندکی از پزشکان مرتکب گرفتن رشوه و زیرمیزی می شوند، دولت باید باقی آنان را تشویق کند.
وی همین طور در بخش دیگر سخنان خود با اعلان اینکه در فقه اسلامی پزشک می تواند از بیمار برائت بگیرد، اشاره کرد: در ۲ مورد پزشک ضامن نیست یکی زمانی که مرجع صلاحیت دار تشخیص دهد قصوری نکرده است و حادثه رخ داده و دومی زمانی که برائت بگیرد.
امام جمعه شاهرود اظهار داشت: پزشک طبق فقه اسلامی می تواند اگر درصدی احتمال خطا می دهد برائت بگیرد اما نمی دانیم این مورد طبق قانون قابل اجرا می باشد یا خیر.
فرماندار ویژه شاهرود نیز در این آیین با اعلان اینکه ارائه خدمت به مردم دارای سه وجه خدمات گیرندگان، جامعه پزشکی به عنوان خدمات دهندگان و دولت به عنوان تسهیل کننده است، گفت: یک نارضایتی در هر سه وجه وجود دارد چونکه علاوه بر گلایه مردمی، پزشکان هم به ما مراجعه می کنند و معتقدند زحماتشان جبران نمی گردد و از سویی دولت نیز می بیند گاهی به اندازه امکاناتی که در اختیار قرار داده است، خدمات با کیفیت به مردم ارائه نمی گردد.
ابوطالب جلالی با تکیه بر این که نظام پزشکی بهترین مرجع برای مساعدت با حل این مشکلات است، اضافه کرد: دولت تشکل ها را سامان می دهد به جهت اینکه از جایگاه تصدی گری بیرون رود و نظام پزشکی به سبب این که در میدان حضور دارد فرصت ها و تهدیدها را بهتر می بیند.
وی اظهار داشت: انتصاب رییس سازمان نظام پزشکی از طرف رییس جمهور به این معنا است که این تشکل وزن قابل اعتنایی برای حاکمیت دارد.
در اختتام این جلسه تجلیل از تعدادی پزشکان، پرستاران و داروسازان شهرستان شاهرود با اهدای لوح و هدایایی انجام شد.


1401/06/08
16:16:46
5.0 / 5
461
تگهای خبر: بیمار , پزشك , پزشكی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
سلامت