استاندار خراسان جنوبی:

۲۳ میلیارد تومان تجهیزات درمانی به خراسان جنوبی تخصیص یافت

۲۳ میلیارد تومان تجهیزات درمانی به خراسان جنوبی تخصیص یافت

به گزارش سلامت، استاندار خراسان جنوبی از تخصیص تجهیزات درمانی تخصصی به بیمارستان های استان با ارزش ۲۳ میلیارد تومان اطلاع داد و اظهار داشت: این تجهیزات با همکاری وزارت بهداشت تأمین شده است.


به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، جواد قناعت اضافه کرد: با همراهی معاونت درمان وزارت بهداشت و هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، چند دستگاه تخصصی درمانی در اختیار بیمارستان های استان قرار می گیرد.
وی بیان نمود: یکی از این تجهیزات، یک دستگاه OPG و رادیولوژی دیجیتال برای بیمارستان شهدای قاین به ارزش ۴ میلیارد تومان است.
استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: یک دستگاه لیزر چشم و تجهیزات تخصصی قلبی به ارزش ۱۵ میلیارد تومان برای بیمارستان رازی بیرجند و یک دستگاه رادیولوژی دیجیتال برای بیمارستان شهید چمران فردوس به ارزش ۲ میلیارد تومان و ۵۰۰ میلیون همچون این تجهیزات است.
وی اظهار داشت: وزارت بهداشت با خریداری دو دستگاه دیالیز برای بیمارستان نهبندان و دو دستگاه دیالیز برای بیمارستان بشرویه به ارزش یک و نیم میلیارد تومان موافقت کرده است.
قناعت با اشاره به اینکه راه اندازی راه آهن بیرجند - قاین - یونسی به ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد افزود: این اعتبار از راه کنسرسیوم بانکی متشکل از ۶ بانک به لیدری بانک رفاه تأمین خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: پیگیری های مستمر برای جلب موافقت بانکها در جهت تسریع در پرداخت سهم تخصیص یافته، ادامه دارد و آخرین مرحله پیگیری ها نشست صندوق توسعه ملی با بانکها به منظور امضای تفاهمنامه است که بزودی محقق خواهد گردید.
استاندار خراسان جنوبی ضمن اشاره به این که انتقال آب از موضوعات جدی استان است اظهار داشت: طی حدود ۶ مرتبه نشستی که با شرکت تأمین آب صنایع ایران بعنوان مجری طرح انتقال آب خلیج فارس داشتیم به سبب سرعت بخشیدن به روند اجرای کار در یکی دو ماه آینده، لوله گذاری پروژه از سمت خراسان جنوبی هم آغاز خواهد شد.
وی تصریح کرد: مبحث انتقال آب از دریای عمان را هم به جد پیگیر هستیم تا استان از این مسیر هم سهیم باشد.
قناعت در رابطه با انتصابات اظهار داشت: در انتصابات شأنیت، اهلیت، صلاحیت، لیاقت، تجربه و توانمندی فرد ملاک است.
وی به سفرهای شهرستانی خود طی ۸ ماه و نیم حضور در استان اشاره نمود و اظهار داشت: سفرهای رسمی به شهرستان ها ۱۵۱ مصوبه به دنبال داشته است.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در سفرهای غیررسمی ۵۴ بازدید صورت گرفته است خاطرنشان کرد: نتایج این بازدیدها و مصوبات منعکس خواهد شد.
وی از پیگیری های صورت گرفته برای رفع مشکل اراضی پادگان بیرجند گفت و اضافه کرد: برای رفع این مطالبه مردم بیرجند، جلسات گوناگونی در معاونت عمرانی استانداری و با حضور اداره کل راه و شهرسازی، ارتش، شورای شهر و شهرداری بیرجند برگزار شده است.
قناعت عنوان کرد: با همراهی ارتش و شورای شهر و شهرداری، تفاهمنامه ای امضا شده و این مشکل درحال رفع شدن است.منبع:

1401/05/22
10:05:14
5.0 / 5
468
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت
سلامت