تاکید بر تقویت روابط ایران و عراق در زمینه بهداشت و درمان

تاکید بر تقویت روابط ایران و عراق در زمینه بهداشت و درمان

سلامت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رییس جمهور عراق بر اهمیت تقویت روابط دو کشور در حوزه های مختلف و تبادل تجربیات، فعال سازی توافقنامه ها و همکاری در زمینه بهداشت و مقابله با بیماری و همه گیری تاکید نمودند.


به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا از وبدا، بهرام عین اللهی و برهم صالح، روابط مستحکم دو جانبه میان دو کشور همسایه و اهمیت آن برای دو ملت دوست در امتداد خدمت رسانی به هر دو کشور و کل منطقه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
در این دیدار بر اهمیت ادامه تقویت روابط عراق و ایران در حوزه های مختلف، تبادل تجربیات، فعال سازی تفاهم نامه ها و توافقنامه های میان دو کشور و همکاری در زمینه بهداشت و مقابله با بیماریها و اپیدمی ها تاکید شد.
عین اللهی بر پشتیبانی جمهوری اسلامی از امنیت و ثبات عراق و تمایل به گسترش چشم اندازهای همکاری دو جانبه بین دو کشور در امتداد تامین منافع دو ملت دوست اصرار کرد.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در جریان سفر رسمی خود به عراق، با مصطفی الکاظمی، نخست وزیر این کشور نیز دیدار و گفت و گو کرده و در جریان این دیدار هم، روابط میان دو کشور و اهمیت تقویت همکاری دوجانبه در حوزه های مهم خصوصاً پزشکی و بهداشتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
تاکید بر عمق پیوندهای تاریخی و اجتماعی مستحکم میان عراق و ایران
الکاظمی در دیدار با عین اللهی بر عمق پیوندهای تاریخی و اجتماعی مستحکم میان عراق و ایران بعنوان دو همسایه و لزوم تلاش برای بسط چشم اندازهای همکاری مشترک در امتداد خدمت رسانی به ملت های دوست دو کشور، اصرار کرد.
عین اللهی نیز در دیدار با مصطفی الکاظمی، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با عراق در حوزه های پزشکی و بهداشتی و تبادل تجربیات میان دو کشور در زمینه بهداشت را اعلام نمود.


منبع:

1401/03/14
13:31:42
5.0 / 5
564
تگهای خبر: آموزش , امنیت , بهداشت , بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سلامت