دبیركل مجمع خیرین سلامت:

خیرین کشور ۱۲ هزار میلیارد تومان به حوزه سلامت کمک کردند

خیرین کشور ۱۲ هزار میلیارد تومان به حوزه سلامت کمک کردند

به گزارش سلامت دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور اظهار داشت: از سال 1388 که مجمع خیرین سلامت افتتاح شد تا حالا خیرین بیش از 12 هزار میلیارد تومان به حوزه بهداشت و درمان کشور کمک کرده اند.


به گزارش سلامت به نقل از ایرنا "حسینعلی شهریاری" روز پنجشنبه در نشست با "جواد قناعت" استاندار خراسان جنوبی اضافه کرد: پروژه های نیمه تمام در زمینه های مختلف همچون سلامت در سطح کشور زیاد است.
وی اظهار داشت: هر دولتی در سفرهای استانی و طبق اعلام نیاز توسط مسئولان باتوجه به نیازهای مردمی منطقه، عملیات اجرائی پروژه هایی را آغاز نموده که پس از سال ها به دلیلهای گوناگون نیمه تمام رها شده است.
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: سالهای اخیر اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه های عمرانی نیمه تمام کشور بیش از ۵۰۰ هزار میلیارد تومان اعلام گردید که این رقم حالا به چندین هزار میلیارد تومان رسیده است.
وی اظهار داشت: بنا بر این رئیس جمهور و سازمان برنامه و بودجه اعلام نموده هیچ پروژه جدیدی کلنگ زنی نشود و تکمیل پروژه های بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در اولویت قرار گیرد.
شهریاری عنوان کرد: علاوه بر مجمع خیرین سلامت، سازمان های مردم نهاد نیز در زمینه بهداشت و درمان فعال می باشند که حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان برای پروژه ها هزینه کرده اند.
وی اضافه کرد: بیش از ۲ هزار سازمان مردم نهاد در زمینه بهداشت و درمان کار می کنند که در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ثبت شده اند.
دبیرکل مجمع خیرین سلامت اظهار داشت: تاکید کرده ایم سمن های فعال در این عرصه گزارش عملکرد خودرا در اختیار وزارت بهداشت قرار دهند برای اینکه برخی سمن ها فعالیت نداشته و باید حذف شوند.
وی اضافه کرد: در خراسان جنوبی قول های زیادی مانند خیلی از استانهای کشور داده شده اما پروژه ها نیمه تمام رها شده است.
شهریاری گفت: مجمع خیرین سلامت استان حدود ۱۰۰ میلیارد تومان تا حالا برای پروژه ها هزینه کرده همین طور در دوران شیوع ویروس کرونا پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و سال قبل ۱۰ میلیارد تومان برای پروژه ها هزینه شده است.
وی بیان کرد: یک نامه مکتوب درباب وضعیت پزشکان خراسان جنوبی توسط دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تهیه شود تا برای پیگیری امور در اختیار رئیس مجلس قرار دهیم.
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خراسان جنوبی خیرین مقیم در استانهای دیگر و سطح کشور زیاد دارد پس باید با برگزاری جلسه ‍ای با حضور خیرین، نمایندگان مجلس و مسئولان از توان این افراد حتی در خارج از کشور برای تکمیل پروژه های حوزه بهداشت و درمان و سلامت بهره برد.
وی اضافه کرد: دراین زمینه پروژه های عمرانی نیمه تمام سلامت با پیشرفت بالای ۵۰ درصد و اعتبار مورد نیاز زیر یک میلیارد تومان را می ‍توان با کمک خیرین استان به بهره برداری رساند.
شهریاری اظهار داشت: همین طور با وزارتخانه مربوطه پروژه های نیمه تمام کوچک استان را پیگیری می نماییم تا بتوان قسمتی از این پروژه ها را با همکاری خیرین و وزارتخانه به پایان رساند.
وی بیان کرد: هر پروژه ای با مساعدت و همکاری خیرین به بهره برداری برسد در سطح کشور به نام خیرین نامگذاری می شود.
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور که روز گذشته وارد بیرجند شد از چند مرکز آموزشی، بهداشتی و درمانی مرکز استان نیز بازدید کرد.منبع:

1401/03/05
16:20:49
5.0 / 5
590
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت
سلامت