رئیس علوم پزشكی قم:

فرصت طلایی واکسیناسیون نباید از دست برود

فرصت طلایی واکسیناسیون نباید از دست برود

به گزارش سلامت رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار داشت: فرصت طلایی واکسیناسیون را نباید از دست بدهیم و همه گروه ها باید واکسن دریافت کرده و ایمن سازی شوند.


به گزارش سلامت به نقل از ایرنا، مهدی مصری روز چهارشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران استان قم در تالار کرامت استانداری اضافه کرد: آمار واکسیناسیون کرونا در قم نسبت به میانگین کشوری کمتر است، برخی استان ها که واکسیناسیون کاملی داشتند، طی سه ماه گذشته حتی یک فوتی هم نداشتند.
وی افزود: این مورد برای استان قم که آمار واکسیناسیون پایین تری دارد، زنگ خطر به حساب می آید.
رئیس دانشگاه علوم پرشکی قم در عین حال بیان داشت: در ماه اخیر فوتی کرونایی در قم نداشتیم یا خیلی محدود بوده و همچون استانهای خوب بودیم، اما برخی مرگ و میرها رخ داده، که در صورت اهتمام به واکسیناسیون، این وضعیت پیش نمی آمد.
مصری افزود: واکسیناسیون مهم می باشد، باید برنامه ریزی کرده و بر انجام آن در جمعیت های مختلف تاکید نماییم، دُز چهارم برای افراد بالای ۷۰ سال و دارای بیماری زمینه ای و دُز سوم هم برای بقیه مردم دنبال شود.
وی با تکیه بر این که بیماری کرونا همچنان در جامعه وجود دارد و به هیچ وجه تمام نشده است اظهار داشت: ما خطر وقوع موج هفتم کرونا را برای اواسط یا انتهای تابستان پیشبینی می نماییم.
مصری اظهار داشت: بعنوان قرارگاه استانی باید تمهیدات و پیشبینی های لازم را انجام دهیم و روی بحث پروتکلهای بهداشتی دقت کنیم.
وی در قسمتی دیگر از سخنان خود افزایش جوندگان در سطح شهر قم را بعنوان یک معضل جدی زیست محیطی حائز اهمیت دانست و بیان نمود: با عنایت به تأثیر جوندگان مانند موش در انتقال بیماری های مختلف، شهرداری باید پای کار آمده و در مورد این مسئله اقدامات لازم را انجام دهد.


منبع:

1401/02/22
11:37:15
5.0 / 5
467
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
سلامت