وزیر بهداشت:

40 میلیون تومان هزینه هر بیمار کرونایی

40 میلیون تومان هزینه هر بیمار کرونایی

به گزارش سلامت وزیر بهداشت اظهار داشت: در قضیه کرونا هزینه درمان هر بیمار ۴۰ میلیون تومان بود ولی هزینه هر واکسن ۸ دلار شد.به گزارش سلامت به نقل از مهر، بهرام عین اللهی، در دیدار با معاون و مدیران معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، عنوان کرد: استخدام نیروی غیرمتخصص از این پس ممنوع می باشد. نیروهای هر بخش باید توسط مدیران ارزشیابی شوند و اگر کارایی لازم را ندارند تعیین تکلیف شوند.
وی اضافه کرد: مساله نظم و انضباط مدیران بسیار مهم می باشد. مدیری که در انجام کارها نظم ندارد و تلاشی نمی کند نمی تواند نیروهای تحت امر خویش را درست مدیریت کند.
ساخت و سازهای لاکچری را متوقف کنید
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ساخت و سازهای لاکچری باید متوقف شوند، اظهار داشت: در بعضی دانشگاه ها از پول پرسنل ساخت و سازهای عجیب انجام شده است در حالیکه بالغ بر ۲۲۰ پروژه نیمه ساخت بیمارستانی و ۴۳۰۰ خانه بهداشت ناتمام داریم، این کارها باید متوقف شوند. بر روی این پروژه ها کنترل دقیق انجام دهید. باید نقشه تیپ داشته باشیم و استانداردها مشخص باشد.
عین اللهی مردمی بودن، کارآمد بودن و رفتار خوب داشتن بخصوص با ارباب رجوع را دیگر خصوصیت های لازم برای مدیران برشمرد و بیان داشت: یکی از اشکالات اصلی ما این است که مدیریت کیفی نداریم. امروز نیازمند راه اندازی نهضت نرم افزاری هستیم. مدیران ما باید در میدان حاضر شوند. زمان بزودی می گذرد و مردم از ما انتظار دارند.
وی لزوم توجه به مسائل رفاهی پرسنل را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: معاونت توسعه موتور همه فعالیت ها است که اگر خوب کار نکند بقیه اجزا و بخش ها هم خوب کار نمی کنند. همه مدیران و هر بخشی باید برنامه اجرایی داشته باشند و مشخص کنند در هر فصل چه کارهایی می خواهند انجام دهند.
وزیر بهداشت در دیدار با معاون و مدیران معاونت بهداشت ضمن اشاره به این که همه می گویند بهداشت باید اولویت باشد ولی در عمل این اتفاق نمی افتد، اظهار داشت: من در برنامه خودم بهداشت را اولویت داده بودم ولی هنوز این اتفاق نیفتاده است. برای رفع مشکلات مالی این حوزه باید سهمی از درآمدهای اختصاصی دانشگاه ها به حوزه بهداشت تعلق پذیرد.
عین اللهی با تکیه بر این که جابجایی نیروهای بهداشت ممنوع می باشد، اظهار داشت: رؤسای دانشگاه ها موظف اند به بخش بهداشت به صورت ویژه نگاه کنند. باید ریشه یابی شود که چگونه بهداشت در دوره ای بسیار درخشان ظاهر شد.
۴۰ میلیون تومان هزینه هر بیمار کرونایی
وی اضافه کرد: در همین قضیه کرونا هزینه درمان هر بیمار ۴۰ میلیون تومان بود ولی هزینه هر واکسن ۸ دلار شد. این فرق حوزه بهداشت را با سایر حوزه ها نشان داده است که چقدر توجه به آن مهم می باشد.
وزیر بهداشت با ابراز رضایت از عملکرد حوزه بهداشت در واکسیناسیون و کرونا اظهار داشت: ایران در مهار کرونا در دنیا نمره قبولی گرفت و زحمات کادر بهداشت در این رویداد پرارزش بود.
عین اللهی توجه ویژه به مساله جمعیت را خواهان شد و اظهار داشت: مساله جمعیت از دغدغه های مقام معظم رهبری است. متأسفانه سیاست هایی که تابحال در این عرصه اجرا شده است منجر به فاجعه شده و باید برای مسئله جمعیت هر چه می توانیم تلاش نماییم.
وی در دیدار با معاون و مدیران معاونت درمان ضمن اشاره به این که این معاونت مجری طرح تحول بوده ولی خودش احتیاج به تحول دارد، اظهار داشت: معاونت درمان به عکس معاونت های دیگر هیچ شورایی که وزیر در آن عضو باشد ندارد. رئیس جمهور محترم در تمام شوراها حضور فعال دارند و ما هم باید در این راستا گام برداریم.

عین اللهی اضافه کرد: ضروریست تمام معاونت ها با هم در ارتباط باشند و هر مدیر برنامه کوتاه مدت اجرایی و فصلی عرضه نماید تا بر مبنای آن مورد ارزشیابی قرار گیرد.


منبع:

1401/01/17
22:09:47
5.0 / 5
624
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سلامت