کاهش 20 درصدی بیماران بستری کووید19 در گیلان

کاهش 20 درصدی بیماران بستری کووید19 در گیلان

سلامت: روند صعودی مبتلایان به بیماری کووید 19 در گیلان که از اواخر دیماه با خیز ششم شروع شده بود، حالا بعد از گذشت بیش از یک ماه روند نزولی را به خود گرفت و با کاهش 20 درصدی به 573 نفر رسید.


به گزارش سلامت به نقل از ایرنا، با شروع خیز ششم بیماری کووید ۱۹ در گیلان از اواخر دی ماه امسال، آمار مبتلایان بستری به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های استان پس از یک ماه از ۱۱۸ نفر به بالاترین رقم یعنی ۷۱۳ نفر رسید.
اما بر طبق آمار امروز چهارشنبه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی، مجموع بیماران بستری مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های استان به ۵۷۳ نفر رسیده است که نسبت به بیشترین میزان خود طی موج ششم کاهش ۲۰ درصدی را نشان میدهد.
همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته، ۷۲ بیمار مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری شدند و مجموع بیماران بدحال بستری در بیمارستان های استان گیلان نیز به ۱۱۴ نفر رسیده است.
با این حال بارها کارشناسان بهداشتی گیلان هشدار داده اند که وضعیت بیماری کووید ۱۹ در استان شکننده است و با سهل انگاری باردیگر اوج می گیرد، آنان همچنان بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی، پرهیز از دورهمی ها و تزریق دُز سوم واکسن برای مبارزه با ویروس کرونا در هر شرایطی حتی در صورت سیر نزولی کرونا تاکید دارند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بااینکه تعداد بیماران بستری در مراکز درمانی گیلان نسبت به هفته های گذشته کم شده اما ادامه این روند مستلزم رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط مردم در کنار انجام واکسیناسیون است.
دکتر فردین مهرابیان گفت: انتظار است که مردم همچنان سفارش های بهداشتی پیش گیری از انتشار ویروس کرونا را با جدیت رعایت نمایند و اگر تا حالا واکسن نزده اند، به مراکز درمانی مراجعه و نسبت به تزریق واکسن اقدام نمایند.
وی با اشاره به اهمیت تزریق دُز سوم واکسن کرونا برای پیش گیری از سویه جدید کرونا اُمیکرون و کاهش شدت بیماری و مرگ اشاره کرد: خانواده ها به تزریق واکسن کودکان ۵ تا ۱۲ سال نیز اهتمام داشته باشند.
بر اساس آمار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تا تاریخ هفتم اسفندماه پنج میلیون و ۱۱۱ هزار و ۵۰۴ دُز واکسن کرونا برای گروههای هدف در استان تزریق شده است.
۲ میلیون و ۱۵۷ هزار و ۱۴ دُز واکسن نوبت اول و ۲ میلیون و ۲۶ هزار و ۴۶۵ دُز واکسن مرحله دوم در گیلان تزریق شد و واکسیناسیون مرحله سوم واکسن برای گروه سنی بالای ۱۸ سال این استان به ۹۲۸ هزار و ۲۵ نفر رسیده است.
هم حالا آستارا، لاهیجان، بندرانزلی، رودبار، رودسر و صومعه سرا در وضعیت قرمز کرونائی قرار دارند و شهرستان های شفت، لنگرود، آستانه اشرفیه، ماسال، رشت، خمام، تالش، فومن، املش و سیاهکل نارنجی هستند.


منبع:

1400/12/11
21:50:36
5.0 / 5
600
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت
سلامت