معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی ایران؛

شیوع اومیکرون در تمام مناطق تهران افزایشی شد

شیوع اومیکرون در تمام مناطق تهران افزایشی شد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران، از افزایش پیک ششم کووید ۱۹ با ویروس اومیکرون در تمام مناطق تهران اطلاع داد.به گزارش سلامت به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، نادر توکلی در وبیناری که با حضور رؤسای سه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تهران و ایران و همینطور مسؤلان و کارشناسان ۱۲۸ بیمارستان به صورت برخط برگزار شد، به تشریح آمارهای افزایشی کووید ۱۹ بر اثر ویروس اومیکرون پرداخت.
وی افزود: از هفته اول و دوم بهمن سال جاری با آمارهای افزایشی در زمینه مراجعین، بستری و فوتی روبرو می باشیم.
توکلی ضمن اشاره به افزایش ۱۰۰ درصدی بستری ها در هفته دوم بهمن به علت ویروس اومیکرون اظهار داشت: همینطور تعداد فوتی هم افزایش پیدا کرده است.
وی اضافه کرد: بیشترین تعداد بستری در سال ۱۴۰۰ برای روز ۱۶ مرداد با رکورد یک هزار و ۸۱۲ نفر بود که بعد آمار کاهشی شد، ولی الان این آمار افزایشی شده است.
توکلی افزود: تعداد بستری ها از آغاز بهمن که آمار ۱۷۴ بستری بود به آمار بستری ۵۸۶ بیمار افزایش پیدا کرده است که آمار افزایشی ۲۳۶ درصدی بستری را نشان داده است.
وی ضمن اشاره به مثبت بودن ۴۰ درصد PCR افراد در هفته دوم بهمن اظهار داشت: همینطور از هر یکصد بیمار بستری ۲۰ درصد بیماران زیر ۱۰ سال سن دارند.
توکلی در جمع بندی نهایی اضافه کرد: ۵۰ درصد بستری ها در ارتباط با افراد بالای ۵۰ سال است، همینطور ۹۰ درصد فوتی ها هم در سنین بالای ۵۰ سال بوده که شامل سنین ۶۰ تا ۷۰ سال در بخش بستری ها هستند.
وی بیان نمود: استعلاجی برای ویروس اومیکرون حداکثر پنج روز است و برای برگشت به کار احتیاج به انجام تست نیست، همینطور استانداری تهران هم محدودیت های یک هفته ای را اطلاع رسانی خواهد نمود.
توکلی ضمن اشاره به این که پروتکل درمانی برای کودکان گرفتار اُمیکرون هم تا روز شنبه هفته آینده اعلام خواهد شد، اضافه کرد: جراحی ها در بیمارستان های کودکان با محدودیت صورت خواهد گرفت ولی جراحی برای بزرگسالان بدون محدودیت خواهد بود.


منبع:

1400/11/17
14:01:34
5.0 / 5
645
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سلامت