تزریق دز سوم واکسن کرونا در بابل شتاب گرفت

تزریق دز سوم واکسن کرونا در بابل شتاب گرفت

سلامت: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار داشت که تزریق دز سوم واکسن کرونا در شهرستان بابل که دروازه ورود سویه اومیکرون به مازندران شمرده می شود در ایام اخیر شتاب گرفته است.


دکتر مصطفی جوانیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: در ایام اخیر ۷۰ درصد واکسن های تزریق شده به شهروندان دز سوم بوده است که نشانگر جدی گر فتن هشدارهای بهداشتی توسط شهروندان بابلی است.
وی با اظهار اینکه تزریق دز سوم واکسن کرونا ۸۰ درصد در جلوگیری از مبتلاشدن به سویه اومیکرون موثر است، اظهار داشت که استفاده از ماسک و رعایت پروتکلهای بهداشتی هم در کنار تزریق واکسن ایمنی شهروندان را تضمین می نماید.
جوانیان اضافه کرد: در یک هفته اخیر ۲۳ هزار و ۷۱۵ دز واکسن کرونا در بابل تزریق شده که از این تعداد ۱۶ هزار و ۸۳۱ دز مربوط به تزریق دز سوم بوده است.
وی افزود: هم اکنون گروههای سنی ۱۸ تا ۳۰ سال کمترین درصد واکسن نزده ها در بابل هستند و بقیه گروههای سنی به ویژه بالای ۶۰ سال اهتمام جدی تری نسبت به تزریق واکسن کرونا دارند.
معاون دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار داشت: تا حالا ۸۰۶ هزار و ۲۳ دز واکسن کرونا در بابل به گروه هدف بالای ۱۲ سال تزریق شده است که از این تعداد ۴۰۵ هزار و ۶۰۹ دز برابر با بیش از ۸۷ درصد دز نخست بوده است.
وی اضافه کرد: همین طور ۳۵۳ هزار و ۶۰۱ نفر در بابل دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند که برابر با ۷۶ درصد جمعیت گروه هدف است.
جوانیان اظهار داشت: با روند افزایشی که در تزریق دز سوم واکسن کرونا در بابل ایجاد شده، تا حالا ۴۶ هزار و ۸۰۴ نفر برابر با بیش از ۱۰ درصد از جمعیت گروه هدف بابل دز سوم واکسن کرونا را دریافت نمودند.
وی با بیان اینکه شهرستان بابل ۴۶۵ هزار نفر جمعیت بالای ۱۲ سال دارد، تاکید کرد:: حدود ۶۰ هزار نفری که تا حالا واکسن نزده اند هر چه سریع تر برای تزریق واکسن کرونا مراجعه کنند و همین طور برای جلوگیری از سویه جدید اومیکرون برای تزریق دز سوم هم تعلل نکنند.
شهرستان بابل ۵۴۰ هزار نفر جمعیت دارد.
شهرستان بابل همان گونه که در شروع شیوع ویروس کرونا در ایران با شناسایی دو بیمار مشکوک دروازه ورودی این ویروس به مازندران بود، چهارم دی ماه جاری هم با شناسایی یک بیمار مبتلا به سویه اومیکرون بعنوان دروازه ورودی این سویه هم نامش را ثبت نمود.
بیماری که با سویه اومیکرون در بابل شناسایی و بستری شد ۳۵ ساله است و از انگلیس وارد ایران شده بو.منبع:

1400/10/07
21:56:52
5.0 / 5
641
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
سلامت