شواهد متعدد نشان می دهد؛

واکسن های کووید ۱۹ برای بیماران سرطانی بی خطر هستند

واکسن های کووید ۱۹ برای بیماران سرطانی بی خطر هستند

سلامت: نتایج یک پژوهش جدید تایید می کند که واکسن های کووید 19 برای بیشتر بیماران سرطانی ایمن و موثر هستند.به گزارش سلامت به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، در بیماران سرطانی خطر ابتلاء به بیماری شدید و مرگ ناشی از کووید ۱۹ بالا است، برای اینکه سیستم ایمنی آنها به سبب بیماری یا درمان آنها ضعیف شده است.
دکتر «جاستین گینور»، محقق ارشد این مطالعه و دانشیار دانشکده پزشکی هاروارد در بوستون، اظهار داشت: «ما این مطالعه را انجام دادیم برای اینکه داده های محدودی در مورد ایمنی واکسن های کووید ۱۹ در افراد مبتلا به سرطان وجود دارد.»
این مطالعه شامل بیش از ۱۰۰۰ بیمار مبتلا به انواع سرطان ها بود که دو دوز کووید ۱۹ دریافت کرده بودند. ۳۲ بیمار نیز دوزهای تقویت کننده واکسن را دریافت کرده بودند.
نتایج نشان داد بدون توجه به این که افراد چه نوع واکسنی را دریافت کرده بودند، پاسخ های ایمنی بیشتر بیماران سرطانی برای محافظت از آنها در مقابل کووید ۱۹ شدید، کافی بود.
مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریهای ایالات متحده سفارش می کند افرادی که دارای نقص ایمنی هستند، همچون بیماران سرطانی، دوزهای تقویتی واکسن را دریافت نمایند.
این مطالعه همین طور نشان داد بیماران سرطانی که قبلاً به عفونت کووید مبتلا شده بودند، پاسخ ایمنی قوی تری به واکسیناسیون داشتند. سنین بالاتر پاسخ های ضعیف تری را به همراه داشت و ایمنی به وجود آمده توسط همه واکسن ها به مرور زمان کاهش پیدا می کند.


منبع:

1400/08/25
10:16:47
5.0 / 5
739
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت
سلامت