معاون وزیر بهداشت:

از موج پنجم کرونا رد نشده ایم

از موج پنجم کرونا رد نشده ایم

به گزارش سلامت معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر این که هنوز از موج پنجم کرونا رد نشده ایم، اظهار داشت: عبور از موج پنجم به رعایت دستورالعمل ها بستگی دارد.


به گزارش سلامت به نقل از ایرنا، دکتر قاسم جان بابایی روز چهارشنبه در گفت وگویی خبری گفت: هنوز از موج پنجم عبور نکرده ایم با وجود آنکه شرایط و میزان بستری ها و فوتی ها رو به کاهش است.
وی اضافه کرد: گاهی ممکنست این شرایط رو به کاهش در بعضی استانها که دستورالعمل ها به درستی رعایت نکنند طولانی شود.
معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: در تجربه های قبل دیدیم گاهی یک پیک در استانی یک تا دو ماه طول می کشد اما در بعضی استانها، تا چهار ماه هم طول می کشد که نمونه های آنرا در استانهای بزرگ داشتیم.
وی درباره چرایی این وضعیت توضیح داد: این وضعیت به میزان رعایت پروتکل ها و شیوه نامه های بهداشتی برمی گردد.
جان بابایی اشاره کرد: هر چه مردم اصول بهداشتی که بارها در رسانه عنوان شده رعایت نمایند و از تجمعات دوری، فاصله گذاری را رعایت و از ماسک استفاده کنند می توان از موج پنجم عبور کرد.
به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا، اظهارات معاون وزیر بهداشت در حالیست که اپلیکشین ماسک ۲۳ شهریور ماه از عبور کشور از خیز پنجم کرونا آگاهی داد و همین طور ۲۶ شهریور ماه در برآوردی دیگر اعلام نمود تهران و چندین شهرستان از وضعیت قرمز کرونائی خارج شده اند.
پنجم کرونا که از شروع تیر ماه از جنوب شروع شد و به مرکز کشور رسید.
تلفات کرونا در کشور ۲۸ مرداد ماه از مرز یکصد هزار نفر عبور کرد و روز سه شنبه دوم شهریور ماه با ۷۰۹ مورد مرگ، رکورد تلفات روزانه طی ۱۹ ماه گذشته شکست.
کرونا اوایل اسفند ۹۸ در ایران شیوع یافت.
1071منبع:

1400/06/31
16:29:09
5.0 / 5
769
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت
سلامت