شورای عالی شهرسازی با ساخت بیمارستان در منطقه ۲۲ تهران موافقت نمود

شورای عالی شهرسازی با ساخت بیمارستان در منطقه ۲۲ تهران موافقت نمود

سلامت: دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران مصوبه طرح توسعه بیمارستان شریعتی 2 واقع در شمال بزرگراه همت را به استاندار، شهردار و رییس شورای شهر تهران ابلاغ نمود.به گزارش سلامت به نقل از وزارت راه و شهرسازی، فرزانه صادق مالواجرد در نامه ای به انوشیروان محسنی بندپی استاندار، علیرضا زاکانی شهردار و مهدی چمران رییس شورای شهر تهران، مصوبه این شورای عالی با موضوع طرح توسعه پردیس دانش و سلامت موسوم به طرح توسعه بیمارستان شریعتی ۲ واقع در شمال بزرگراه همت را ابلاغ نمود.
در متن این مصوبه آمده است:
شورای عالی شهرسازی و معماری ایران پیرو مصوبه مورخ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ خود و صورتجلسه شماره ۶۱۷ مورخ ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ کمیسیون ماده ۵ تهران درباب «طرح توسعه پردیس دانش و سلامت موسوم به طرح توسعه بیمارستان شریعتی ۲ واقع در شمال بزرگراه همت» به مساحت ۳۰ هکتار (۲۶/۸ هکتار داخل محدوده و ۳/۲ هکتار در حریم شهر تهران) را مورد بررسی قرار داد و با توجه به صورتجلسه مورخ ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ کمیته فنی شماره یک، کلیات طرح را با لحاظ موارد زیر تصویب کرد:
۱. باتوجه به موقعیت طرح پیشنهادی و به جهت ملاحظات مربوط به سیما و منظر شهری در جهت پراکنش مستحدثات در سطح عرصه و کاهش ارتفاع ساختمان ها و افزایش مطلوبیت فضا در اراضی، قرار شد با حفظ زیربنای کل ۲۴۳۰۰۰ مترمربع (۸۱ درصد نسبت به کل مساحت زمین)، سطح اشغال طرح پیشنهادی حداکثر تا ۲۰ درصد مساحت زمین افزایش یابد و طرح معماری آن به تأیید معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران برسد.
۲. باتوجه به افزایش بارگذاری پروژه، میزان جذب سفر و تمهیدات و پیشنهادات طرح در جهت عدم بی نظمی در ترافیک محور شهید خرازی به تأیید شورای هماهنگی ترافیک استان تهران برسد.
۳. باتوجه به نزدیکی اراضی به صنایع شیمیایی، انبار فنت مجموعه رازی، پمپ بنزین و…، جهت جلوگیری از تهدیدات ثانویه و اتخاذ تمهیدات لازم، الزامات و ملاحظات احتمالی مربوط ظرف مدت دو هفته توسط اداره کل پدافند غیرعامل استان تهران به مجریان طرح، ابلاغ شود.
۴. باتوجه به نزدیکی اراضی مذکور با اراضی نظامی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح هرگونه ملاحظات احتمالی مربوط به حرایم امنیتی مراکز مذکور را حداکثر ظرف مدت دو هفته به مجریان طرح ابلاغ کند.
۵. حرایم مسیل و آبراهه های متداخل با زمین در کل عرصه ۳۰ هکتاری از آب منطقه ای استان استعلام و تحت کاربری حریم در طرح تثبیت شود و هرگونه بارگذاری بر روی آن ممنوع می باشد.
۶. کاربری های مجاز به استقرار تنها شامل کاربری درمانی، آموزشی و پشتیبانی بوده و استقرار سایر کاربری ها غیرمجاز می باشد.
۷. ایجاد هرگونه ساختمان در خارج از محدوده شهر تهران ممنوع بوده و عرصه های واقع در حریم فقط به ایجاد فضای سبز و باز موردنیاز طرح تخصیص یابد.


منبع:

1400/06/28
20:26:42
5.0 / 5
1006
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت
سلامت