وزیر بهداشت:

سلامت مردم با هزینه در زمینه بهداشت تضمین می شود

سلامت مردم با هزینه در زمینه بهداشت تضمین می شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر این که باید بتوانیم با همراهی یکدیگر از شرایط فعلی عبور نماییم، اضافه کرد:  اگر در زمینه بهداشت هزینه نماییم، برای ما آورده داشته و سلامت مردم تضمین می شود.


به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا از وبدا، بهرام عین اللهی روز دوشنبه ضمن بازدید از مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در نشستی که با حضور دکتر علیرضا زالی رئیس و مدیران ارشد دانشگاه برگزار شد، شرکت و به بحث و تبادل نظر پیرامون برنامه های پیش روی هر حوزه، پرداخت.
وی با اعلان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در دوران دفاع مقدس پیشتاز بود، اظهار داشت: انتظار داریم در وضعیت فعلی و دوران شیوع ویروس کرونا هم پیشتاز باشد.

وزیر بهداشت با تاکید بر این که باید بتوانیم با همراهی یکدیگر از شرایط فعلی عبور نماییم، عنوان کرد: لازم است همه آمادگی داشته باشند. متاسفانه ندیدن این ویروس و ضایعات آن سبب می شود که مردم به اندازه ای که باید همراهی نکنند.

وی افزود: اولویت کارهای ما در بهداشت است، پشتیبانی از شبکه ها و خانه های بهداشتی، پزشک خانواده، نظام ارجاع و پرونده الکترونیک جزو فاکتورهای اصلی هستند که باید برنامه ریزی دقیقی در این امور داشته باشیم. اگر در زمینه بهداشت هزینه نماییم برایمان آورده داشته و سلامت مردم تضمین می شود.

عین اللهی اضافه کرد: دانشگاه باید در بحث اقتصاد مقاومتی پیشرو باشد؛ هزینه ها باید طبق شرایطی که کشور قرار دارد، درنظر گرفته شود. دانشگاه باید به مراکز محروم توجه ویژه ای داشته و برای درمان محرومان برنامه ریزی کند، بحث محرومیت زدایی یکی از فاکتورهای ما است.

وزیر بهداشت همین طور به سیستم اطلاعات متمرکز اشاره و اظهار نمود: وجود چنین برنامه ای می تواند راهگشا باشد که اطلاعات منسجمی را به ما عرضه نماید.
علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز در این جلسه با اعلان اینکه ظرفیت مجموعه بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی حدود ۷۵ بیمارستان است، به تعداد نیروی مشغول در دانشگاه، بازمهندسی هرم نیروی انسانی، منابع مالی و مجموعه اقدامات انجام شده در دوران شیوع ویروس کرونا اشاره نمود.
به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری ایرنا، وزیر بهداشت همین طور امروز(دوشنبه) در نشست با محمدرضا شانه ساز رئیس و مدیران سازمان غذا و دارو که بمنظور بررسی مجموعه اقدامات صورت گرفته در این سازمان برگزار شد، با اعلان اینکه در دوران بحرانی هستیم و باید به مشکلات هم بحرانی رسیدگی شود، بر ضرورت تسریع در روند صدور مجوز برای واکسن های داخلی کرونا اصرار کرد.
عین اللهی روز گذشته(یکشنبه) نیز ضمن بازدید از مجموعه معاونت های بهداشت و درمان وزارت بهداشت، در نشست های جداگانه با معاونین و مدیران زیرمجموعه هر معاونت، به بحث و تبادل نظر پیرامون برنامه های پیش روی هر حوزه، پرداخت.
وی در این دیدار اظهار داشت: باید به سمت پیشگیری برویم برای اینکه پیشگیری مقدم بر درمان است و چنانچه می خواهیم مملکت رشد کند، باید در بخش بهداشت سرمایه گذاری نماییم.
آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رییس دولت سیزدهم، ۲۰ مرداد ماه اسامی کابینه پیشنهادی خودرا به مجلس ارائه کرد و بهرام عین اللهی بعنوان وزیر پیشنهادی برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان شد.
عین اللهی روز دوشنبه یکم شهریور ماه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به ارائه برنامه خود پرداخت و در نهایت روز چهارشنبه سوم شهریور ماه با ۲۱۴ رای موافق، ۵۵ رای مخالف و ۱۵ رای ممتنع، بعنوان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزیده شد.


1400/06/08
21:13:35
5.0 / 5
866
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت
سلامت