در جریان سفر وزیر بهداشت؛

ماجرای سیلی زدن به رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز چه بود؟

ماجرای سیلی زدن به رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز چه بود؟

به گزارش سلامت در جریان سفر وزیر بهداشت به استان فردی مبادرت به زدن سیلی به رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز کرد.به گزارش سلامت به نقل از مهر، در جریان سفر رئیس جمهور و برخی وزرای جدید دولت به استان خوزستان بمنظور بررسی مشکلات اخیر خوزستان، وزیر بهداشت هم با حضور در استان خوزستان از نزدیک در مراکز درمانی و بهداشتی درگیر با بیماری کرونا حضور یافت.
در یکی از بازدیدهای وزیر بهداشت فردی با رساندن خود به وزیر و بعد از اعتراض هایی، مبادرت به سیلی زدن رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز کرد.
در پی اتفاقات رخ داده برای رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز همزمان با بازدید وزیر بهداشت از یکی از بیمارستان های اهواز، دانشگاه علوم پزشکی اهواز مبادرت به صدور بیانیه کرد.
در این بیانیه آمده است: ظهر امروز همزمان با حضور رئیس محترم جمهور و اعضای دولت در استان و بازدید وزیر بهداشت از بیمارستان های استان بمنظور بررسی وضعیت عرضه خدمات به بیماران، فردی با مشخصات امین کمالی که دارای مدرک دامپزشکی و با مسئولیت مراقبت و نگه داری از حیوانات آزمایشگاهی دانشگاه است با حرکاتی عجیب ضمن نزدیک شدن به وزیر بهداشت و رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز که درحال ویزیت و عیادت از بیماران مبتلا به کرونا بودند، با ایجاد بی نظمی در روند عرضه خدمات به بیماران، به سمت رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهوار حمله ور شد و وی را مضروب نمود. این اقدام غیراخلاقی با واکنش وزیر بهداشت و مقامات انتظامی همراه مواجه گردید و فرد متخلف به سرعت بازداشت شد.
در این بیانیه آمده است: لازم به ذکر است که ضارب در ماه های گذشته به سبب انتشار مطالب موهن در فضای مجازی و تخلفات مختلف اداری از جانب هیئت رسیدگی به تخلفات دانشگاه مجرم شناخته شده بود و برای وی احکامی دراین زمینه صادر گردیده است. بنابراین اقدام وی ضد رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در امتداد تلافی جویی از احکام قانونی صادره و کاملاً شخصی بوده و برخلاف ادعای رسانه های بیگانه هیچ ارتباطی به اعتراض به اطلاعات مربوط به حوزه سلامت نداشته است.
در ادامه بیانیه دانشگاه علوم پزشکی اهواز عنوان شده است: این اقدام زشت و از پیش طراحی شده که به دنبال از دست رفتن برخی منافع مالی و با هدایت برخی عوامل پشت پرده و مافیایی در حوزه علوم پزشکی انجام و با هماهنگی با خارج از کشور به سرعت مورد سوءاستفاده برخی رسانه های معاند هم قرار گرفت نشان از عمق خطر افراد منفعت طلب و قدرت طلب در حوزه سلامت دارد که حاضرند برای به جیب زدن ثروت، اخلاق را زیر پا بگذراند و بی شرمانه در روز پزشک به پزشک ایثارگر و زحمتکش خوزستانی که در یک سال و نیم اخیر برای حفاظت از سلامت مردم از جان مایه گذاشته است حمله فیزیکی کنند.
در این بیانیه عنوان شده است: در صورتیکه خوزستان شادمان از سفر رئیس جمهور بود و اقدام مثبت دولت سبب تزریق امید به مردم شده، چنین اقدام زشت و تأسف باری که با اعتراض اعضای سازمان نظام پزشکی خوزستان و پزشکان و کادر درمان هم همراه شد سبب تلخ کامی گروه های مختلف مردمی و مدافعان سلامت شده است که امید می رود مقامات قضایی با رسیدگی فوری و خارج از نوبت به پرونده این فرد متخلف؛ موجبات صیانت و حفاظت از جایگاه مدافعان سلامت در دوران سخت مبارزه با کرونا را فراهم آورند.


منبع:

1400/06/06
22:41:29
5.0 / 5
821
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت
سلامت